aktualizacja 

Poznaniak się zdenerwował. Z ukrycia zrobił zdjęcie w autobusie

758

Zachowanie niektórych ludzi skłania do wniosku, że lekcje dobrego wychowania powinny być obowiązkowe w każdej szkole. Z kompletnym brakiem manier spotkał się ostatnio pewien poznaniak, jadąc miejskim autobusem. Nie do wiary, co zrobił jego współpasażer.

Poznaniak się zdenerwował. Z ukrycia zrobił zdjęcie w autobusie
Tak zachował się pasażer autobusu w Poznaniu (Facebook, Wikimedia Commons)

Sprawę nagłaśnia lokalny portal informacyjny epoznan.pl. Z redakcją serwisu skontaktował się czytelnik rozzłoszczony sytuacją, której był świadkiem, jadąc jednym z autobusów miejskich przez Poznań. Mężczyzna był wręcz zszokowany brakiem kultury, jaki wykazują niektórzy podróżni.

Zrobił to w autobusie. Poznaniak rozwścieczony

Poznaniak z ukrycia sfotografował jednego z pasażerów, który nie dość, że usiadł na miejscu przeznaczonym dla niepełnosprawnych, to jeszcze zdjął buty, gołą stopę położył na rurze, którą chwytają ludzie, a torbę z zakupami odłożył na siedzeniu obok.

Zwyczaje z samolotów i pociągów można już znaleźć nawet w komunikacji miejskiej. Nawet krótka podróż wymaga zdjęcia butów i położenia jabłek na miejscu sąsiednim, a niepełnosprawni niech sobie stoją - czytelnik epoznan.pl napisał w wiadomości do redakcji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pożar autobusu w Warszawie. Zapalił się w trakcie kursu

Poznaniak dodał, że mężczyzna dodatkowo uprzykrzał innym podróż głośną rozmową. Takie zachowanie oczywiście nie jest nielegalne, ale z pewnością świadczy o braku dobrego wychowania.

Podkreśla to nawet Polregio w swoim poradniku "savoir vivre w pociągu". Wymienione w nim zasady powinny obowiązywać w każdym pojeździe, w którym dzielimy przestrzeń z innymi osobami.

Zdejmowanie butów podczas podróży nie jest eleganckie i może przeszkadzać twoim współpasażerom. Wagon to nie prywatna przestrzeń, dlatego należy dbać o to, by swoim zachowaniem nie pogarszać komfortu jazdy innym - czytamy na stronie PolRegio.
Nie kładź plecaka, torebki lub zakupów na siedzeniu obok. To wolne miejsce, które być może będzie chciał zająć inny pasażer - dodają przedsiębiorstwo transportowe.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić