o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

"Pozwólcie, że wam coś zdradzę". Osobiste wyznanie Merkel na koniec roku

216
Podziel się

Angela Merkel w czasie tradycyjnego noworocznego orędzia podkreśliła, że 2020 rok był najtrudniejszym w jej karierze kanclerz Niemiec. Apelowała o zwarcie szyków w obliczu walki z pandemią, a także zwierzyła się słuchaczom z osobistej sprawy.

"Pozwólcie, że wam coś zdradzę". Osobiste wyznanie Merkel na koniec roku
Angela Merkel wygłosiła noworoczne orędzie (PAP, Markus Schreiber)
bDSxrUgl

Angela Merkel w czwartek wygłosiła swoje noworoczne orędzie do narodu. Kanclerz Niemiec mówiła głównie o pandemii, apelując o solidarność w walce z koronawirusem. Podkreśliła, że od zachowania każdego z obywateli zależy to, jak długo kraj będzie się zmagał z epidemią.

Oprócz szczepionek sami mamy w zasięgu ręki najskuteczniejsze środki zapobiegawcze: przestrzeganie zasad bezpieczeństwa – mówiła Angela Merkel.
bDSxrUgn

Kanclerz nazwała pandemię wyzwaniem stulecia. Na wielu płaszczyznach: zarówno politycznym i społecznym, jak i gospodarczym. Merkel podkreśliła, że wiele osób, głównie pracowników służby zdrowia, pracowało w tym roku ponad swoje siły, żeby zapewnić innym bezpieczeństwo.

Na końcu orędzia Merkel podzieliła się z Niemcami osobistym wyznaniem. Poinformowała ich, że prawdopodobnie ostatni raz składa im życzenia noworoczne jako kanclerz.

Pozwólcie, że zdradzę wam coś osobistego - za dziewięć miesięcy odbędą się wybory parlamentarne i ja już więcej nie będę w nich startować - powiedziała Merkel.

Kanclerz nie wystartuje w wyborach do Bundestagu w 2021 roku. Pozostanie na stanowisku, dopóki nie powstanie nowy rząd.

bDSxrUgt
Myślę, że nie przesadzę: w ciągu ostatnich 15 lat nigdy nie uznaliśmy odchodzącego roku za tak ciężki. I nigdy, mimo trosk i wątpliwości, nie mieliśmy tak wiele nadziei na to, co przyniesie kolejny rok – powiedziała Merkel.

Angela Merkel jest kanclerz Niemiec od listopada 2005 roku. To pierwsza kobieta stojąca na czele niemieckiego rządu od 1949 roku. Następne wybory w Niemczech mają się odbyć za 9 miesięcy.

Zobacz także: Zobacz też: Rewolucja w 2021 roku? "Chowanie się w domach będzie niemożliwe"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSxrUgO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(216)
Hey
3 miesiące temu
Najwspanialsza Kanclerz, niezwykle życzliwa Polakom.
Qaz
3 miesiące temu
PiS jeszcze zateskni za Merkel nikt inny nie będzie miał tyle cierpliwości do PiSu co Angela.
umbra
3 miesiące temu
Zazdroszczę Niemcom takich mądrych, wyważonych polityków jak Merkel, nic dziwnego, że w Niemczech ma pseudonim "Mutti" tzn. Mama, mamusia. Jej następca nie musi mieć tyle cierpliwości do pis co ona, Polacy są jej winni wdzięczność.
bDSxrUgP
Mark Tłejn
3 miesiące temu
Cudowna, wspaniała, lubiana, kochana i inne na na na na.
Polak
3 miesiące temu
Szkoda ,że odchodzi. Wspaniała przywódczyni kraju. Zawsze zazdrościłem jej Niemcom. Nasi pseudoprzywódcy powinni się od niej tylko uczyć. Jako Polak dziękuję Pani Merkel za niezwykle życzliwy i sprawiedliwy stosunek do Polaków i naszego kraju. Oby kolejny kanclerz był taki sam.
Najnowsze komentarze (216)
WieR
3 miesiące temu
Wolę, gdy ludzie popierają mnie ze strachu niż z przekonania. Przekonania są zmienne, strach zawsze jest ten sam. Józef Stalin
WieR
3 miesiące temu
Zaszczepić szczepionkowych naganiaczy, jak przeżyją będą uratowani jak nie to pacjenci będą uratowani.
Darco
3 miesiące temu
Dr Zbigniew Hałat (epidemiolog, podsekretarz stanu w Min Zdrowia w latach 90-tych oraz były główny inspektor sanitarny) nazwał szczepionkę na Covid-19 EKSPERYMENTALNĄ TERAPIĄ GENOWĄ. W wywiadzie radiowym stwierdził: "Szczepionki mają ustalony sposób wytwarzania i prowadzenia badań nad nimi, sięgający kilku lub kilkunastu lat. Tym razem mamy do czynienia z preparatem terapii genowej. Wiele eksperymentalnych prób terapii genowej zawiodło i wycofano się tych prób". Wyjaśniał również: "Jeśli chodzi o SARS CoV-2,messenger RNA (mRNA)ma spowodować ekspresję genów człowieka w kierunku wytwarzania antygenu podobnego do kolca SARS CoV-2.Już w 2000 roku amerykański odpowiednik Polskiej Akademii Nauk stwierdził, że ekspresja genów jest dużym zagrożeniem. Nawet genetycznie modyfikowana żywność może powodować taki proces u człowieka. Tutaj mamy ekspresję umyślną. W związku z powyższym organizm wytworzy antygen podobny do kolca wirusa, a na niego oczekiwany jest wysiew, uruchomienie przeciwciał w postaci limfocytów odporności. Nie wiemy, jakie będą tego następstwa, bo nie ma żadnych badań na ten temat. Firma, która to tak mocno promuje, zupełnie niedawno zapłaciła jedną z najwyższych kar na świecie, ponad 2 miliardy dolarów za fałszywą reklamę produktu, który nie spełniał podawanych w reklamie kryteriów. A więc, po pierwsze, nie wiemy, czy to szkodzi i jak szkodzi". MYŚLCIE LUDZIE!
Irena.
3 miesiące temu
Wspanialy polityk. Dziekuje , ze jest z nami.
Wiewior
3 miesiące temu
Nigdy nie pojme jednego dlaczego lewacka strona Polski nie chcialaby zeby to Polska byla silnym krajem, z ktorym takie niemcy musieliby sie liczyc. We francji paluja ludzi na ulicach wielu zginelo bo nie chca rzadu. W Polsce policjant dotknal jakas lewa nimfomanke i juz probowano zrobic afere. Skoro wolicie niemcow, ktorzy chca z Polski zrobic generalna gubernie wejedzcie z ''ten kraj''.
?????????
3 miesiące temu
Zeby nie ponosic odpowiedzialnosci?
Obserwatorzy
3 miesiące temu
Z medycznego punktu widzenia - w/g danych z USA bo oczywiście na Polskich danych nie da się bazować wynika przy normalnej grypie współczynnik zarażenia wynosi 1,3 ( nie istotne co by to znaczyło) amerykanie podają że przy Covid jest to 2,4 czyli ponad jeszcze raz tyle więc zarażonych będzie grubo ponad 90 % (w USA JEST JUŻ PONAD 93%) szacuje się że to będzie oscylować pomiędzy 96 a 98,5% - do tego mamy szczepionki gdzie fachowcy liczą jedynie na szczęście - bo do tej pory guzik wiemy o Covidzie i jeszcze mniej o działaniu i powikłaniach po tych preparatach - i taka jest prawda - widać ktoś potajemnie i ryzykuje i handluje ludzkimi losami i życiem zarazem - taka jest moja opinia.
654321@
3 miesiące temu
Miejsce w zarządzie NORD Steam 2 czeka, za sporo większe pieniądze niż dla Kanclerza Niemiec
bDSxrUgH
gość
3 miesiące temu
Zdradziła, że zdradziła męża z Tuskiem. Ot i cała tajemnica.
Aaa
3 miesiące temu
Mam nadzieję tylko że następny kanclerz będzie też Niemcem a nie jakimś muzułmaninem bo wtedy będzie kiepsko.
sigmapi
3 miesiące temu
szkoda - ta cala reszta to ....
ABC
3 miesiące temu
Lassen sie mich zum Schluss noch etwas persönliches sagen. Tak doslownie powiedziala, gdzie jest tu slowo " zdrada" ? To zmienia zupelnie brzmienie tego co powiedziala. "... Na koniec pozolcie mi Panstwo powieziec cos osobistego". Tak prosze poprawic Panie "Redaktorze".
Vern
3 miesiące temu
Nie oklamywala obywateli czyli zawsze okazywala dla nich szacunek. Zawsze szukająca porozumienia, nigdy nie szczując a jednych na drugich. Wy Polacy nie wiecie o czym mówię ale są krajem których są wybierani i radzą tacy właśnie politycy
Luki
3 miesiące temu
To ona ściąga od 2015 inżynierów.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić