Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 
aktualizacja 

Co się dzieje z papieżem Franciszkiem?! Niepokojące wieści z Watykanu

479

Papież Franciszek nie będzie przewodniczył nabożeństwom w sylwestra i Nowy Rok. Watykan poinformował, że głowa Kościoła zmaga się z problemami zdrowotnymi, które utrudniają normalne funkcjonowanie. Czy wierni mają powody do niepokoju?

Co się dzieje z papieżem Franciszkiem?! Niepokojące wieści z Watykanu
(Getty Images)

Papież Franciszek nie pojawi się na nabożeństwie noworocznym. Watykan poinformował o tym w czwartek po południu. Tradycyjnie głowa Kościoła przewodniczy mszom odprawianym w sylwestra i Nowy Rok. Tym razem wierni będą się musieli obejść bez Franciszka.

Papież cierpi z powodu ataku rwy kulszowej. To oznacza, że doświadcza bardzo silnego, wręcz paraliżującego bólu nogi wywołanego uciskiem nerwu kulszowego, ciągnącego się od tylnej części uda aż po stopę.

Nabożeństwa noworoczne bez Franciszka

Czwartkowe nabożeństwo odprawi dziekan Kolegium Kardynalskiego kardynał Giovanni Battista Re. W Nowy Rok natomiast porannej mszy będzie przewodniczyć watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin.

Franciszek zwróci się do wiernych w południe podczas modlitwy Anioł Pański, transmitowanej z biblioteki Pałacu Apostolskiego. Zdecydowano, że nie zwróci się do wiernych z okna 1, 3 i 6 stycznia w czasie modlitwy Anioł Pański z powodu częściowego lockdownu we Włoszech.

17 grudnia papież Franciszek skończył 84 lata. Od jakiegoś czasu powracają jego problemy z biodrem, ma kłopoty z chodzeniem. Jednak jak podkreśla agencja Reutera, to pierwszy raz od lat, kiedy papież nie będzie mógł wypełnić swoich obowiązków z powodu problemów ze zdrowiem.

Zobacz także: Zobacz też: Tak powstają bombki choinkowe. Technika nie zmienia się od lat
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić