aktualizacja 

Prezydent zwołuje Radę Gabinetową. Padł termin

328

Prezydent Andrzej Duda podczas czwartkowego oświadczenia poinformował o zwołaniu Rady Gabinetowej. Została ona zaplanowana na 13 lutego 2024 roku, godz. 13:00. Wiadomo, czego dotyczyć będą rozmowy.

Prezydent zwołuje Radę Gabinetową. Padł termin
Andrzej Duda (Getty Images, HANNIBAL HANSCHKE)

- W czwartek wydam postanowienie o zwołaniu Rady Gabinetowej na 13 lutego na godz. 13.00 - poinformował w czwartek prezydent Andrzej Duda.

Będziemy mogli usiąść z przedstawicielami rządu i przedyskutować, jak rząd postrzega inwestycje w naszym kraju - m. in. takie jak CPK, elektrownia atomowa - jakie działania zostały podjęte i czego możemy się spodziewać w przyszłości. To kwestia rozwoju Polski; działania, które odpowiadają na wyzwania, które przed nami stoją. Liczę na merytoryczną dyskusję - dodawał prezydent.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Cwany plan kierowcy. Pojechał chodnikiem, by ominąć korek. Teraz ma kłopoty

Nawiązywał również do swojej środowej decyzji. Wówczas postanowił podpisać ustawę budżetową, ustawę o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej oraz ustawę o zmianie ustawy "Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, oraz ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce". Jednoczenie zaznaczył, że skieruje je do Trybunału Konstytucyjnego w trybie kontroli następczej.

W komunikacie Kancelarii Prezydenta wyjaśniono, że decyzja o przesłaniu ustaw do TK wiąże się z "wątpliwościami" dotyczącymi prawidłowości ich uchwalania. Chodzi o fakt, że w głosowaniach nie uczestniczyli Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik.

Prezydent Andrzej Duda: Chcę wyrazić satysfakcję

W czwartek Andrzej Duda podkreślił, że "ustawa budżetowa w niedługim czasie wejdzie w życie". - Chcę wyrazić satysfakcję z powodu tego, że rząd będzie mógł realizować te zobowiązania, które podjął i wpisał do ustawy budżetowej - kontynuował.

Przypomniał, że ustawa jest ważna m.in. dla związków zawodowych czy organizacji społecznych. - Cieszę się z tego, że pan premier Tusk tak bardzo mocno tę kwestię zaakcentował (realizacji ustawy budżetowej - red.). Można powiedzieć, że to co tu i teraz zostało zabezpieczone. To bardzo dobrze. Tak powinna być realizowana polityka. Liczę na to, że konsekwentnie pan premier, jego rząd i większość parlamentarne te swoje zobowiązania zrealizują - podsumował.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić