Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|
aktualizacja

Proboszcz używał Messengera. Z tych grzechów się nie wyspowiada

245
Podziel się:

Były proboszcz parafii w Chorkówce wkrótce stanie przed sądem. Jest koniec śledztwa, które trwało ponad dwa lata. 53-latkowi za czyny o podłożu pedofilskim grozi od 3 do 5 miesięcy pozbawienia wolności.

Proboszcz używał Messengera. Z tych grzechów się nie wyspowiada
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

W 2019 roku prokuratura została powiadomiona o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego księdza proboszcza w Chorkówce. Miał kontaktować się za pomocą social mediów z uczniami szkoły podstawowej, gdzie uczył religii, w niecnym celu. W wiadomościach prywatnych prosił ich o nagranie filmów, zawierających elementy erotyczne. Na koniec dzieci mały odesłać wideo duchownemu, podaje źródło serwis korsosanockie.pl.

Zarzuty wobec 53-latka dotyczą kilkakrotnego składania małoletnim propozycji wykonania innych czynności seksualnych i ich utrwalenia za pomocą zdjęć i filmów. W przypadku jednego z uczniów duchowny, usiłując doprowadzić go do tej czynności, miał wykorzystać fakt zależności małoletniego, którego przygotowywał do bierzmowania - podaje prokurator rejonowy w Krośnie Iwona Czerwonka-Rogoś, cyt. przez serwis korsosanockie.pl.

Uczniowie zorientowali się, co się dzieje. Postanowili poinformować o sprawie rodziców. Ksiądz miał z powodu ich "karygodnego" zachowania dokuczać im w szkole, na katechezach.

Wkrótce o wszystkim dowiedzieli się także pozostali nauczyciele. Sprawa trafiła też do dyrektora placówki, który poprosił o przyjście do szkoły rodziców dzieci i w ich obecności, po rozmowie z uczniami, a także po zobaczeniu zapisów rozmów na popularnym komunikatorze, zdecydował się zwolnić księdza - byłego proboszcza w Chorkówce.

Prokuratura wszczęła śledztwo. Księdzu postawiono trzy zarzuty

Dyrektor o sprawie powiadomił także prokuraturę. Przesłuchano świadków, powołano biegłych. Psycholog, którą o pomoc poprosiła Prokuratura Rejonowa w Krośnie, stwierdziła, że nie ma podstaw, aby uznać, że uczniowie klasy szóstej kłamią w zeznaniach.

Jak wyszło na jaw, duchowny miał m.in. wypisywać do dzieci głównie w nocy. Robił to średnio ok. 2 razy w tygodniu.

I choć próbowano zabezpieczyć m.in. laptopa i tel. komórkowy duchownego, nie udało się to prokuraturze. Ksiądz miał powiedzieć, że laptopa sprzedał, a smartfon mu się zepsuł.

Duchowny usłyszał trzy zarzuty. Grozi mu teraz od 3-5 miesięcy pozbawienia wolności. Wkrótce stanie przed sądem.

Co ciekawe, już w trakcie śledztwa 53-latek miał kontaktować się z kolejną ofiarą, tym razem nastoletnią. I w tym przypadku prosił o nagranie filmu z czynami seksualnymi. Chłopak miał na szczęście odmówić księdzu, podaje serwis korsosanockie.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(245)
Nieprawdaż?
6 miesięcy temu
To LGBT w kościele dobijające
Izka
6 miesięcy temu
Nietrafiony tytuł. Może się wyspowiadać z tych grzechów, jeśli będzie za nie żałował i szczerze je wyzna.
Ewa
6 miesięcy temu
Mózg mu odebrało. Zresztą to nie duchowny tylko jakieś nie wiadomo co.
Sauron
6 miesięcy temu
To kolejna odsłona ataku na Kościół! Ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus?
Dyrektor z To...
6 miesięcy temu
Jak ten dyro mógł zwolnić Księdza? Toż to grzech.....
Bastern
6 miesięcy temu
Ludziska, O2 wymyśla bujdy, które się kupy nie trzymają, a wy w to wierzycie. Najpierw sprawdzajcie jak jest naprawdę, a potem dopiero komentujcie. Wystarczyłoby poszukać trochę w internecie, zamiast ślepo wierzyć w to co byle redaktorzyna tutaj "wyartykuował". Ale oczywiście 99% ludzi przeczyta i wylewa pomyje, nawet nie wiedząc że zostali zmanipulowani.
edi
6 miesięcy temu
poczytalem i proboszczu...LGBT ktorym zajal sie niezawisly sad::: i zastanawia mnie dlaczego redakcja... opisuje to wielokrotnie...czyzby jakies seksualne sklonnosci redykcyjnego zespolu ? skoro taka lubosc w opisywianiu dewiacji sodomicznych..??? a moze Chrystianofobia ? a to trzeba leczyc
niech płacą
6 miesięcy temu
rodzice tych dzieci niech domagają się od biskupa który go zatrudniał czyli od Kurii milionowych zadośćuczynień a te środowiska mają kasy i ziemi wartosci setki miliarów euro
edi
6 miesięcy temu
Jesli byl dotkniety LGBT to z pewnoscia nie byl glupcem a to wyklucza prymitywizm opisywanego dzialania.
edi
6 miesięcy temu
POWIEM TAK::ten opisany proceder jest odrazajacy ale i nadzwyczaj prymitywny i nie wydaje sie prawdopodobny. Brak zaufania do redakcji ktora ma tendencyjny odchyl lewacki nie oznacza wcale relatywizacji zbrodni. ,,prosił dzieci ich o nagranie filmów, zawierających elementy erotyczne.. proboszcz...czlowiek z wyksztalceniem akademickim
evik
6 miesięcy temu
czy doczekam się czasów, kiedy rząd przestanie kk finansować, a owieczki będą płacić na nich składki, jak w każdej organizacji, wówczas zobaczymy ile rzeczywiście mamy w Polsce katolików
jest sposób
6 miesięcy temu
Nie udało się zabezpieczyć laptopa i tel. komórkowego duchownego, gdyż ten je wyrzucił gdzieś do rzeki, jeziora lub zakopał w lesie? W tej sytuacji policja i prokuratura powinny się zwrócić do dostawcy usług internetowych, który ma obowiązek archiwizować wszystkie działania każdego klienta w internecie i przechowywać je przez dwa lata.
Loko
6 miesięcy temu
Loginu i hasła do messengera też zapomniał? Ha ha ha :D
Zeda
6 miesięcy temu
Za kogo księża się uważają? Myślą, że mają władzę nad ludźmi? Że ludzie są głupi? Już się nimi brzydzę!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić