Kamil Różycki
Kamil Różycki| 
aktualizacja 

Próbował uciec z Ukrainy na dmuchanym materacu. Wszystko nagrały kamery

Ukraińscy pogranicznicy udaremnili ostatnio nietypową próbę przekroczenia granicy. Jej bohaterem okazał się 39-letni mężczyzna, który chciał przedostać się do Mołdawii na… dmuchanym materacu.

Próbował uciec z Ukrainy na dmuchanym materacu. Wszystko nagrały kamery
Próbował uciec z Ukrainy na dmuchanym materacu. Wszystko nagrały kamery (X, nexta_tv)

Wojna na Ukrainie trwa już od niemal od dwóch lat. W tym czasie konflikt w wykonaniu ukraińskiej armii miał swoje lepsze i gorsze momenty. Niezmiennie jednak zarówno na zachodzie, jak i na samej Ukrainie nie milkną głosy o kilku głównych problemach, z jakimi zmaga się tamtejsze wojsko.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Deklaracja ws. broni jądrowej w Polsce. "Musi być jasna dla Rosjan"

Nie ma wątpliwości, że w pierwszej kolejności mówi się o kluczowych dostawach zachodniego sprzętu. Ten jednak nawet pomimo ogromnych dostaw jest niczym w momencie, kiedy nie ma kto z niego korzystać. To zaś z dnia na dzień staje się coraz bardziej prawdopodobne, ponieważ skala dezercji na Ukrainie od wybuchu wojny jest dramatycznie wysoka.

Próbował zdezerterować na dmuchanym materacu

Problem dezercji ukraińskich mężczyzn zauważają nie tylko sami Ukraińcy. Coraz głośniej mówi się o tym zjawisku m.in. w Czechach, Niemczech czy Polsce, gdzie znajduje się nawet kilkaset tysięcy dezerterów. Szczególnie mocno tę debatę poruszył ostatni wpis szef ukraińskiego MSZ, który zapowiedział walkę z tym zjawiskiem.

Jeśli ci ludzie uważają, że ktoś tam, daleko na froncie, walczy i oddaje swoje życie za to państwo, a ktoś posiedzi za granicą, a przy tym będzie otrzymywać od państwa usługi, to tak to nie działa – napisał na portalu X Dmytro Kułeba.

Mimo tych zapowiedzi wciąż nie brak przypadków podjęcia prób dezercji. Sporą popularnością cieszy się obecnie film, na którym jeden z Ukraińców próbuje przedostać się do Mołdawii. Został on jednak przyłapany przez pograniczników. W efekcie mężczyznę zawrócono, a następnie wręczono karę w wysokości 4000 euro.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić