o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Prof. Horban zdjął maseczkę podczas konferencji. Złamał przepisy?

20
Podziel się

Podczas czwartkowej konferencji prasowej główny doradca premiera do spraw COVID-19 Andrzej Horban zdjął maseczkę w trakcie przemówienia, co wywołało oburzenie części obecnych na sali dziennikarzy, którzy uważali, że w ten sposób naruszył przepisy. Profesor musiał się tłumaczyć.

Prof. Horban zdjął maseczkę podczas konferencji. Złamał przepisy?
Horban (KPRM, Adam Guz)
bEECBfIR

W czwartek w KPRM odbyła się konferencja prasowa. Dotyczyła ona wprowadzenia płatnych szczepień na COVID-19. Udział wzięli między innymi szef KPRM Michał Dworczyk oraz doradca premiera do spraw COVID-19 i przewodniczącego Rady Medycznej Andrzeja Horbana. Ten ostatni już na początku swojego przemówienia zdjął maseczkę. "Zdejmę już tę maskę na wszelki wypadek, bo jednak jestem zaszczepiony" - stwierdził.

Zachowanie doradcy premiera oburzyło niektórych dziennikarzy. Reporterka TVN24 zapytała, czy jego zachowanie to zapowiedź zmian dotyczących zakrywania ust i nosa w zamkniętych pomieszczeniach. Profesor odpowiedział, że jego zachowanie było jak najbardziej zgodne z przepisami, ale jakiekolwiek zmiany w tym zakresie jeszcze nie są omawiane.

bEECBfIT
Po pierwsze, my jesteśmy zaszczepieni, w pomieszczeniach zamkniętych, po drugie - jesteśmy w odległości tak, jak przykazano, czyli co najmniej 1,5 metra. W związku z tym to jest dopuszczalne w przypadku osób zaszczepionych. Myślę, że z decyzjami dotyczącymi zniesienia tego typu obowiązków czy zaleceń należy jednak poczekać - odpowiedział prof. Andrzej Horban.

Maseczki w zamkniętych pomieszczeniach nadal obowiązują

Aktualne przepisy wymagają noszenia maseczki lub innej zasłony we wszystkich przestrzeniach zamkniętych. W związku z tym maseczkę trzeba nosić między innymi na terenie w pojazdach komunikacji miejskiej, w pociągach, w aptece, w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie. Maseczkę możemy zdjąć podczas spożywania posiłku w restauracji.

Przepisy wymagają też noszenie maseczki w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta, w kinie i teatrze, u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu, w kościele i szkole, na uczelni. Oprócz tego musimy nosić maseczki ochronne w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, banki, na poczcie itp.)

bEECBfIZ

Bez maseczki w otwartych przestrzeniach

Maseczkę nie musimy nosić na otwartych przestrzeniach, czyli w lesie, parku, w zieleńcach, ogrodach botanicznych, ogrodach zabytkowych, na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych, w rodzinnych ogródkach działkowych i na plaży oraz w czasie podróży prywatnym samochodem.

Zobacz także: Zobacz także: Leszno. Kobieta pobita w sklepie. Zwróciła uwagę mężczyźnie na brak maseczki
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEECBfJu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
CNNNC
3 miesiące temu
Zaszczepiony ? To dlaczego boi sie nieszczepionych ? Jest odwrotnie . To zaszczepieni przez wstrzykniete mRNA produkuja priony / wirusy Spike . To szczepieni zarazaja nieszczepionych . Szczepieni powinni nosic maseczki zeby od nich uciekac i omijac . Piramida strachu zeby zapedzic ludzi do szczepienia . Nie wierze ze profdesor sie zaszczepil , tylko tak mowi .
xyz
3 miesiące temu
on nie jest od przestrzegania przepisów. on je tworzy.
Mineta
3 miesiące temu
A ja chce wygrac hulajnoge albo hoinke zapachowa do malucha.
bEECBfJv
DELTA 500+
3 miesiące temu
Najsmieszniejsze jest to ze jak w TV reporter przeprowadza wywiad to jest w masce zeby miliony ludzi widzieli, ale juz kamerzysta bez maski bo go nie widac na ekranie TV. hahaha. Hipokryzja,a stado baranow wierzy.
Lllllll
3 miesiące temu
Będzie sprawdzona szczepionka to i ja się zaszczepię bez namawiania. Nie jestem antyszczepionkowcem ale nie lek ma być sprawdzony. Są gdzieś opisy szczepionek tzn. SKUTKI uboczne?
wujekhujek
3 miesiące temu
Nie musisz nosić maseczki,ale musisz ją kupić i o to chodzi
CNNNC
3 miesiące temu
To wszystko sciema . Szczepionka jest grozna , a nie wirus . To szczepionka bedzie wytwarzala w ciele szczepionego , w kazdej jego komorce wirusa / priona . Unikac szczepionych jak sie ty;lko da
asdf
3 miesiące temu
ŁObuzy. Obowiązek noszenia maseczek dla "wszystkich" dla "nie profesorów i jemu podobnym". Ludzie to granda. Ich nic nie rusz a "zwykły" obywatel do "odstrzału"., Kiedy to się skończy. Czy przestrzeganie prawa nie dotyczy wszystkich!!!!!???????
Vetoszczepień
3 miesiące temu
i to się ROZMIJA Z LUDŹMI I RZECZYWISTOŚCIĄ. Tak więc zaprezentuję stanowisko społeczne: w zależności od sytuacji, z wyprzedzeniem konieczne są duże przyłbice dość blisko twarzy maseczki szczelnie dopasowane na zewnątrz i w pomieszczeniach zamkniętych, szczególnie przy kasach i w miejscach przechodzenia i gromadzenia się ludzi, na schodach, przy wejściu, przy bankomatach i paczkomatach. Dotyczy to przede wszystkim zaszczepionych. Prokuratura niech sprawdzi, dlaczego w Polsce politycy, policja, członkowie rządu, kościoły, urzędnicy prowadzą spotkania bez maseczek, a nie jak w Rumunii i Bułgarii? Jakie obowiązki wymagają braku maseczki, usprawiedliwiają u urzędników, czy policji na drodze i w przedszkolach? Dlaczego dzieci nie nosiły maseczek? W UK zaszczepieni i rośnie delta +++
obiektywny
3 miesiące temu
Mogli wyjść, jak w przypadku Konfederacji.
Dorcia
3 miesiące temu
Zaszczepieni są bardziej groźniejsi niż ci nie zaszczepieni i tylko oni ciągle na coś chorują. Pełno ich w szpitalach
plum
3 miesiące temu
Ale ja wiem... Wy to zorganizujecie intelygentnie. Znaczy się "szczepionki" będą dobrowolne, ale bez paszportu nie kupi nawet kromki chleba... "Słuszną linię ma nasza partia"...
plum
3 miesiące temu
Naczelny "ekspert" rządowy od ludobójstwa dał głos... Co tam słychać u dr Mengele panie prof.? Ale mam pytanie: ta odpłatność to ma być jak "szczepionki" są dobrowolne czy będzie trzeba płacić gdy do domu wpadnie z przyjacielską wizytą "szczepionkowy" szwadron śmierci? I czy do zapłaty będą też wliczane "koszty operacyjne"?
bEECBfJn
Seek
3 miesiące temu
Co? To jest dopuszczalne wśród zaszczepionych? Czyli tych co do 2030 umrą na choroby niepowiązane ze szczepionką.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić