Profesor medycyny zawieszony. "Spaliła obiad, to ją zabił"

18

Dr Gerardo de León został zawieszony przez Uniwersytet Aguascalientes w Meksyku. Zostało to ogłoszone w środę po tym, jak studenci medycyny ujawnili mizoginiczne komentarze doktora, którymi dzielił się podczas zajęć online.

Profesor medycyny zawieszony. "Spaliła obiad, to ją zabił"
Doktor medycyny uważał, że receptą na uniknięcie przemocy jest nauka gotowania. Studenci się nie zgodzili (Facebook)

Profesor medycyny w Meksyku został zawieszony w środę. Wszystko za sprawą kontrowersyjnych poglądów, którymi dzielił się ze swoimi studentami podczas seminariów online.

Dr de León przeglądał się studium przypadku 43-letniej kobiety, która została dźgnięta nożem w brzuch przez swojego męża, ponieważ podobno przypaliła mu obiad. Profesor powiedział swoim uczniom: "Jeśli nie umieją gotować [kobiety- przyp.red.], to dlaczego się pobierają?".

[Facet - przyp.red.] przychodzi głodny i denerwuje się, że nie ma obiadu, bo [żona - przyp.red.] go spaliła. To jest dzisiejsze zalecenie, naucz się gotować przed ślubem - miał powiedzieć wykładowca.

Zdenerwował studentki

Mizoginistyczny komentarz wywołał gniew uczennic, które z powodu pandemii COVID-19 pobierały lekcje z domu.

Doktorze, czy nie byłoby lepiej, gdybyśmy nauczyli się nie tracić rozsądku i nie dźgać naszych żon? - zapytała jedna ze studentek.

Profesora nie ruszyły słowa uczennicy. Po ponownym zadaniu przez nią pytania, odburknął, że "to jest twoje zalecenie, według mnie lepiej byłoby, gdyby nauczyły się gotować".

Sprawa trafiła do władz uczelni. Na czas prowadzonego dochodzenia, wykładowca został zawieszony.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić