Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

Prognoza pogody na 20, 21 i 22.02 Meteorolodzy nie mają dobrych wieści

2

Od pewnego czasu nie mamy szczęścia do pogody. Nie dość, że jest szaro, buro i ponuro, to w dodatku towarzyszą temu silny wiatr. Czy w przyszłym tygodniu możemy spodziewać się lepszej aury? Niestety, prognozy synoptyków "wieją chłodem". Kiedy pogoda się uspokoi?

Prognoza pogody na 20, 21 i 22.02 Meteorolodzy nie mają dobrych wieści
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Kto nie marzy o tym, by w końcu zawitała do nas wiosna? Promienie słońca i ciepło nastawiają wszystkich pozytywnie, poprawiają nastrój i sprawiają, że "chce się żyć".

Niestety, nie ma co się łudzić. Na taki obrót spraw trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Złe wieści od synoptyków

Początek przyszłego tygodnia nie zacznie się od pięknej pogody. Poniedziałek będzie pochmurny, do tego w niektórych regionach kraju można się spodziewać opadów śniegu z deszczem.

Temperatura będzie niska. Od 0 stopni Celsjusza na Sulwaszczyźnie do 11 na Nizinie Szczecińskiej. Wciąż też można spodziewać się silnych podmuchów wiatru. Mogą one osiągać prędkość do 60-80 kilometrów na godzinę. W strefie brzegowej - ponad 100 km/h.

Podobna sytuacja będzie miała miejsce we wtorek 21 lutego. Na Pomorzu, w centrum i na Podkarpaciu będzie padać deszcz. Na termometrach zobaczymy od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11. na Dolnym Śląsku.

Wiatr wciąż będzie silny. W porywach może osiągać prędkość do 40-60 km/h.

Środa (23 lutego) w całym kraju zapowiada się niestety również pochmurna, ale będą pojawiać się przejaśnienia. W niektórych regionach Polski może padać deszcz. Temperatura zwiększy się i wyniesie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12. na Dolnym Śląsku. Oprócz tego nie będzie dokuczał nam wiatr.

Czwartek maluje się niemal identycznie. Wiać co prawda będzie, ale słabo i umiarkowanie. Termometry pokażą od 2 stopni Celsjusza na Podlasiu do 9. na Dolnym Śląsku. Synoptycy prognozują przelotne opady deszczu na południu i zachodzie kraju.

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić