Prognoza pogody na październik. Temperatura mocno zaskoczy

4

Wiele osób zastanawia się, jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach i tygodniach. Wszystko wskazuje na to, że październik będzie całkiem niezły. Należy się spodziewać, że podmuchów ciepła nie zabraknie!

Prognoza pogody na październik. Temperatura mocno zaskoczy
Jesień (Pixabay)

Do Polski zawitała jesień. Liście spadają z drzew, a temperatura jest już niższa, niż jeszcze niedawno. Ponadto co rusz pada deszcz.

Takie warunki atmosferyczne nikogo jednak nie dziwią. Mamy już końcówkę września. Warto zatem mieć na uwadze, co może przynieść październik.

Według klimatologów przynajmniej ta pierwsza część października to będzie taka polska złota jesień. Temperaturowo będziemy całkiem w normie, natomiast opady na zachodzie będą nieco mniejsze, a co za tym idzie - myślę, że będziemy mogli cieszyć się większą ilością słońca i na pewno będziemy mogli wychodzić na spacer, by zrobić piękne zdjęcia, ciesząc się kolorową aurą wokół nas - powiedział w programie "Newsroom" WP Grzegorz Walijewski z IMGW.

Pogoda. Nawet 20 st. C w październiku!

A jaką temperaturę odnotujemy w październiku? Momentami może być naprawdę przyjemnie.

Możemy spodziewać się jeszcze wartości powyżej 20 stopni Celsjusza, natomiast jeśli chodzi o minimalne, to im bliżej listopada, tym bardziej temperatura będzie spadała - dodał Walijewski.

Zbyt często takich temperatur mieć nie będziemy. - To będą incydentalne sytuacje - zaznaczył ekspert IMGW.

Zobacz także: Czeka nas ciepła jesień? IMGW nie ma wątpliwości
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić