aktualizacja 

Głośny zamach w Ukrainie. Jak do niego doszło? Są dwa scenariusze

W piątek 16 września na terenie "prokuratury generalnej" tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej na okupowanym przez Rosjan terytorium Ukrainy doszło do wybuchu. Ze wstępnych doniesień wynika, że w wyniku zdarzenia zginąć miał szef instytucji Siergiej Gorenko. Jak donoszą rosyjskie media, jego zastępczyni Kateryna Steglenko również straciła życie. "Ukraińska Prawda" przekazywała natomiast, że nie wiadomo, w jakim stanie jest "prokurator generalny". Do zdarzenia odniósł się w mediach społecznościowych doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy.

Głośny zamach w Ukrainie. Jak do niego doszło? Są dwa scenariusze
Prokurator generalny "ŁRL" nie żyje? - Twitter (Nexta)

Wybuch na terenie "prokuratury generalnej" tzw. ŁRL w Ługańsku mógł doprowadzić do śmierci szefa tej instytucji. Siergiej Gorenko był jedną z kluczowych postaci dla zaprowadzania nowych porządków przez Rosjan w okupowanym obwodzie. Jego zgon potwierdzają przychylne reżimowi Władimira Putina prokremlowskie media propagandowe.

Mychajło Podolak, doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy, stwierdził w mediach społecznościowych, iż ​​zabójstwo "prokuratora generalnego" tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej oraz jego zastępczyni należy uznać za wynik starć między lokalnymi przestępcami. Jako scenariusz alternatywny Podolak przedstawił "czystkę świadków zbrodni wojennych", jakich Rosjanie oraz separatyści dokonywać mieli w tej części Ukrainy. Polityk dodał, że sprawa powinna zostać wyjaśniona w toku postępowania.

Wybuch w Ługańsku. Dwa scenariusze

Likwidację tak zwanego "prokuratora generalnego ŁRL" oraz jego zastępcy we własnym gabinecie należy uznać za wynik starć lokalnych zorganizowanych grup przestępczych, które nie mogły podzielić zrabowanego mienia przed ucieczką na dużą skalę. Albo jako czystkę świadków zbrodni wojennych przez Federację Rosyjską. Dochodzenie pokaże... - napisał na Twitterze Mychajło Podolak.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

W ostatnim czasie Ukraińcy prowadzą na swoim terytorium coraz odważniejszą ofensywę, krok po kroku odbierając Rosjanom wcześniej zajęte przez nich tereny. Niewykluczone, że te wydarzenia będą miały decydujący wpływ na dalsze etapy wojny w Ukrainie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Putin już nie ufa swojemu wywiadowi? "Może to jest tylko przykrywka"
Autor: PTA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić