Propagandystka pisze do Elona Muska. Taką ma prośbę

Margarita Simonian, szefowa propagandowej Russia Today zwróciła się do nowego szefa Twittera Elona Muska z prośbą o odblokowanie kont, które szerzą rosyjską propagandę. To reakcja na słowa miliardera, który zapowiedział "przywrócenie na portalu wolności słowa i swobody wymiany przekonań".

Propagandystka pisze do Elona Muska. Taką ma prośbę
Propagandystka zwraca się do Elona Muska (Getty Images, 2021 Anadolu Agency)

Prośbę w tej sprawie propagandystka Margarita Simonian zamieściła na swoim Twitterze. Oznaczając szefa SpaceX, Elona Muska zaapelowała o odblokowanie kont tub Kremla Russia Today (RT) i propagandowej agencji Sputnik.

Elon, skoro wszyscy jesteście za wolnością słowa, to może odblokuj konta RT i Sputnik, a także usuń shadowban z mojego konta? - napisała na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Propagandystka pisze do Muska

Musk nie skomentował wpisu propagandystki, mimo że często odpowiada na tweety, pod którymi zostaje oznaczony. Tekst Simonian jest prawdopodobnie reakcją na finalizację przejęcia przez miliardera Twittera.

Jak donoszą amerykańskie media, pierwszą decyzją Muska było zwolnienie czołowych menadżerów, którzy mieli wprowadzać miliardera w błąd w sprawie liczby fałszywych kont zarejestrowanych na portalu.

Musk o Twitterze. "Aplikacja do wszystkiego"

Elon Musk zapowiedział przywrócenie na portalu wolności słowa i swobody wymiany przekonań. Powiedział, że chce też zrobić z Twittera "aplikację X do wszystkiego". Mówił też o walce z botami i fałszywymi kontami, chcąc zmienić algorytmy czy zredukować etaty.

Wcześniej sąd postawił Elonowi Muskowi ultimatum - albo do 28 października sfinalizuje zakup, albo będzie odpowiadał na sali rozpraw. Na dzień przed upływem terminu przejęcia Twittera Musk napisał list do reklamodawców, w którym zapewnił, że "Twitter aspiruje do miana najbardziej szanowanej platformy reklamowej na świecie, która wzmocni markę danej firmy i rozwinie twoje przedsiębiorstwo".

Kim jest Simonian?

Margarita Simonian to szefowa propagandowej tuby "Russia Today". Stacja ta od lat szerzy dezinformację na tematy związane z Ukrainą, a sama Simonian wielokrotnie nawoływała do "zabijania Ukraińców i atakowania centrów dowodzenia". Uważała też, że kluczem do sukcesu w wojnie jest "głodzenie Ukraińców".

Zobacz także: Rosjanie w panice otworzyli ogień do samych siebie. Ukaińcy pokazali moment ataku
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić