Anna Wajs-Wiejacka
Anna Wajs-Wiejacka| 

Protasiewicz o wystąpieniu Kierwińskiego. "To ściema dla maluczkich"

48

Nie milkną echa wystąpienia Marcina Kierwińskiego w trakcie sobotnich obchodów Dnia Strażaka. Przemówienie polityka wywołało lawinę spekulacji dotyczących jego trzeźwości. Choć szef MSWiA przedstawił wynik badania alkomatem, nie wszystkich one przekonały. "Był napruty, jak Messerschmitt" - stwierdził Jacek Protasiewicz.

Protasiewicz o wystąpieniu Kierwińskiego. "To ściema dla maluczkich"
Jacek Protasiewicz skomentował wystąpienie Marcina Kierwińskiego (PAP, Radek Pietruszka)

Wystąpienie Marcina Kierwińskiego na obchodach Dnia Strażaka wywołało lawinę spekulacji. Momentami trudno było zrozumieć słowa wypowiadane przez szefa MSWiA. Uwagę zwracały także długie pauzy pomiędzy kolejnymi zdaniami. Od razu pojawiły się podejrzenia, że Kierwiński był pod wpływem alkoholu. Polityk przedstawił wyniki badania alkomatem, które jednoznacznie wskazywało, że był trzeźwy. Dodał, że wszystkiemu winne były problemy z nagłośnieniem.

Wiary tym wyjaśnieniom nie dał Jacek Protasiewicz, który w niedzielę postanowił skomentować wystąpienie Kierwińskiego na portalu X. Odwołany niedawno wicewojewoda dolnośląski przypomniał w swoim wpisie, że był zastępcą Kierwińskiego, gdy ten był szefem kampanii PO w 2011 roku i spotykali się "codziennie i często". - Poznałem go całkiem dobrze — dodał. Na tym Protasiewicz nie poprzestał.

Stwierdził, że doskonale "wie ile i co jest pite w gabinetach rządu PO, a zwłaszcza w willi Premiera na parkowej". - Wiem też, jak dużo tam (i w KPRM) się pijało — napisał polityk. To wszystko doprowadziło go do jednoznacznej konkluzji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 30.04, godzina 16:50
Podsumowując: Marcin Kierwiński wczoraj był napruty, jak Messerschmitt. Gadanie o problemach technicznych, to ściema dla maluczkich, jak niegdyś o słynnym dziadku — napisał Jacek Protasiewicz.

Wystąpienie Kierwińskiego szeroko komentowane w sieci

Wystąpienie Kierwińskiego jest szeroko komentowane w mediach społecznościowych. Politycy opozycji sugerują, że problemy z nagłośnieniem to tylko wymówka. "Bardzo głupio się tłumaczy Kierwiński... bo Szymon Hołownia brzmiał "czyściutko" - napisał na portalu X Sebastian Kaleta.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Do zamieszania wokół swojego ministra odniósł się również szef rządu. "Boska Iga 2:1 (Królowa na długo), moja Lechia 3:0 (prawie ekstraklasa), no i Kierwiński O.0. Magiczny wieczór" - napisał Donald Tusk, odnosząc się do zaprezentowanego przez Kierwińskiego badania alkomatem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić