Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Prowokacyjny wpis Przemysława Wiplera. Pisze o strajku rolników

Na terenie całego kraju trwa strajk rolników. Niektórzy mieszkańcy większych miejscowości są już zmęczeni licznymi blokadami najważniejszych dróg. Przemysław Wipler z Konfederacji ostrzega jednak, aby "nie pogrywać z rolnikami". Publikuje wymowny materiał wideo.

Prowokacyjny wpis Przemysława Wiplera. Pisze o strajku rolników
Przemysław Wipler opublikował prowokacyjny wpis (Newspix, Konrad Koczywąs)

Strajk rolników rozpoczął się 9 lutego 2024 roku i może potrwać do 10 marca. Farmerzy domagają się m.in. wycofania tzw. europejskiego Zielonego Ładu czy sprowadzania produktów rolnych z terenów Ukrainy. Warto zaznaczyć, że podobne protesty trwają też w innych krajach Europy.

Chociaż protestujący zarzekają się, że ich inicjatywa jest apolityczna (w rozmowie z o2.pl podkreślali, że nie winią bezpośrednio rządu Donalda Tuska) to pod działania rolników próbuje "podpiąć" się wiele partii lub polityków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 09.02, godzina 11:50

Poseł Konfederacji ostrzega przed rolnikami

Jednym z nich jest Przemysław Wipler. Poseł Konfederacji umieścił na swoim profilu na Twitterze krótkie wideo, na którym widać kobietę próbującą przebić dużą oponę kombajnu. Ostatecznie udaje jej się to, ale ciśnienie powietrza mocno uderza kobietę w twarz.

Wipler okrasił wpis komentarzem "ostrzegającym" przed rolnikami. Daje się wyczuć, że nawiązuje do trwających strajków. Dodajmy, że opinia publiczna jest podzielona. Część osób wspiera rolników, a część jest zmęczona ciągłymi blokadami dróg.

Nie pogrywaj z rolnikami i ciężkim sprzętem rolniczym… Może się to słabo skończyć - napisał na Twitterze Przemysław Wipler.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dodajmy, że poseł Konfederacji został zaprezentowany jako kandydat na prezydenta Warszawy. Parlamentarzysta ma mandat poselski z okręgu toruńskiego. Podczas wyborów parlamentarnych próbował wyciągać swoje rodzinne powiązania z tym regionem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić