Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak| 

Przekazał nowe wieści ws. Zbigniewa Ziobry. "Walczy o życie"

928

Zbigniew Ziobro nie stawił we środę na przesłuchanie przed komisją śledczą ds. Pegasusa. Magdalena Sroka zawnioskowała do Adama Bodnara o powołanie biegłego, który oceni stan zdrowia byłego ministra sprawiedliwości. - Pan minister walczy o życie. Sytuacja jest trudna - powiedział Michał Wójcik z Suwerennej Polski w rozmowie z "Faktem".

Przekazał nowe wieści ws. Zbigniewa Ziobry. "Walczy o życie"
Przekazał nowe wieści ws. Zbigniewa Ziobry. "Walczy o życie" (YouTube)

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro cały czas walczy z chorobą nowotworową przełyku. O swoim schorzeniu dowiedział się 13 listopada 2023 roku. Od tego czasu Ziobro zniknął z życia politycznego i skupił się na długim leczeniu.

Sam zainteresowany niewiele mówi o swojej walce o powrót do zdrowia. Co jakiś czas robią to za niego koledzy z klubu Suwerenna Polska.

Z tego, co wiem, to pan minister walczy o życie. Sytuacja jest trudna. I każdy normalnie żyjący w społeczeństwie człowiek wie, że trzeba mieć trochę empatii w sobie i to zrozumieć, ale jak widać, nie wszyscy politycy tak mają - powiedział w rozmowie z "Faktem" Michał Wójcik z Suwerennej Polski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: W Polsce powstanie ukraiński legion. "To lepsze niż ściąganie ich siłą"

Podczas środowego programu na żywo "Faktu" Michał Wójcik odniósł się też do nieobecności Zbigniewa Ziobry na przesłuchaniu przed komisją ds. Pegasusa. Przypomnijmy, że po raz kolejny były minister sprawiedliwości wysłał komisji zwolnienie lekarskie.

W związku z tym przewodnicząca komisji Magdalena Sroka złożyła wniosek do Adama Bodnara. Chce, aby prokurator generalny ustalił biegłego, który oceni stan zdrowia polityka Suwerennej Polski.

Zarówno ta pani, jak i wiele innych naszych oponentów po prostu sobie próbuje grać tą sprawą. Uważam, że to jest nieuczciwe. I nieludzkie po prostu - powiedział Wójcik.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić