Aleksander Sławiński| 

Przekopywał ogródek. Nie spodziewał się na co natrafi. Policja była po chwili

100

Przekopując swój przydomowy ogródek mężczyzna z jednej z podlubelskich wsi prawdopodobnie nie spodziewał się niczego niezwykłego. Okazało się jednak, że pod ziemią spoczywa potężna ilość amunicji z czasów II Wojny Światowej.

Stara amunicja znajdowała się w przydomowym ogródku
Stara amunicja znajdowała się w przydomowym ogródku (Getty Images)

Do odkrycia doszło, gdy mężczyzna z jednej z wsi w gminie Głusk pod Lublinem wykonywał prace porządkowe w swoim ogródku. W pewnym momencie natknął się na nietypowe znalezisko - około 250 sztuk amunicji, prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej.

Znaleziony niewypał

O swoim odkryciu poinformował policję, która szybko pojawiła się pod jego domem.

Przekopując ogródek odnalazł w ziemi duże ilości skorodowanej amunicji. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z komisariatu w Bychawie, którzy zabezpieczyli wskazane miejsce. Po dokładnych oględzinach okazało się, że znajdowało się tam prawie 250 naboi karabinowych prawdopodobnie z czasów II wojny światowej - mówi kom. Kamil Gołębiowski, rzecznik Komendy Miejskiej w Lublinie.

Policjanci przypinają że wszelkie niewybuchy, niewypały i amunicja niewiadomego pochodzenia są bardzo niebezpieczne. Często są tak przeżarte rdzą, że wybuch może nastąpić właściwie w każdej chwili. W takiej sytuacji trzeba niezwłocznie zawiadomić służby, a samych pocisków nie ruszać, nie przenosić i oddalić się na bezpieczną odległość od znaleziska.

Zobacz także: Niezwykłe znalezisko. Przebadali szkielety sprzed 1500 lat

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić