Przełom ws. Madeleine McCann. Śledczy mówią o nowym, mocnym dowodzie

257

Śledztwo w sprawie zaginionej w 2007 roku 4-letniej Madeleine McCann trwa od wielu lat. W 2020 roku policja wytypowała głównego podejrzanego o uprowadzenie dziewczynki, ale nie miała wystarczająco dowodów. Teraz prokurator mówi o "przełomie w sprawie".

Przełom ws. Madeleine McCann. Śledczy mówią o nowym, mocnym dowodzie
Madeleine McCann zaginęła w 2007 roku (Getty Images)

Madeleine McCann jest poszukiwana od maja 2007 roku. 4-letnia dziewczynka zniknęła z mieszkania na parterze budynku, w którym przebywała z rodzicami podczas wakacji w Portugalii. Rodzice zostawili córkę w pokoju hotelowym i udali się z przyjaciółmi na kolację. Matka Maddie zeznała, że gdy wieczorem pojawiła się w pokoju, łóżko dziewczynki było puste, a okno otwarte.

Główny podejrzany w sprawie

Według jednej z hipotez dziewczynka została uprowadzona przez siatkę pedofili. Od dłuższego czasu śledczy badają również tzw. niemiecki wątek. W 2020 roku ustalono, że głównym podejrzanym jest obywatel Niemiec Christian Brückner, który obecnie odsiaduje wyrok za gwałt.

Mężczyzna on łączony z kilkoma zaginięciami dzieci, do których dochodziło w Portugalii przed laty. Niemieccy prokuratorzy gromadzą obecnie dowody przeciwko Brücknerowi. Sam podejrzany zaprzeczył jakiemukolwiek udziałowi w sprawie i określił śledztwo przeciwko niemu jako "skandaliczne" w liście napisanym z jego celi.

"Nie ma nic wspólnego ze zniknięciem McCann"

Ponadto, jak podaje "The Sun", przestępca "nalega, że ​​nie ma nic wspólnego ze zniknięciem McCann i uważa, że ​​policja po prostu chce większego rozgłosu, stale łącząc go ze sprawą". Śledztwo w tej sprawie trwa od ponad roku i wcześniej policja nie miała żadnych poważnych dowodów w sprawie, z czego przestępca nieustannie drwił.

Podejrzany mówi, że nowa książka o zabójstwie Madeleine i o nim nie jest lepsza od komiksu, a to, że śledczy w ogóle zwracają na nią uwagę, tylko świadczy o tym, że próbuje na siłę szukać dowodów - mówi źródło "The Sun", które rozmawiało z podejrzanym o zabójstwo Madeleine.

"Nowy, mocny dowód"

"The Sun" informuje jednak, że w sprawie zaginionej dziewczynki może nastąpić przełom. Niemiecki prokurator Hans Christian Walters powiedział brytyjskiemu tabloidowi, że śledczy posiadają "nowy, mocny dowód przeciwko podejrzanemu".

Śledztwo postępuje i mamy nadzieję, że niebawem będziemy mieli nowe informacje. Nie mogę powiedzieć, kiedy to się stanie, ale pracujemy bardzo ciężko nad rozwiązaniem tej sprawy i innych, w których Brückner jest podejrzany — powiedział Walters w rozmowie z "The Sun".

Źródło zbliżone do brytyjskich i niemieckich śledczych prowadzących sprawę Maddie poinformowało gazetę, że nowe dowody w sprawie są "obiecujące" i "puzzle zaczęły układać się w całość". "To kwestia czasu. Mamy nadzieję wnieść zarzuty przeciwko niemu w sprawie Maddie i innych" — powiedziało "The Sun" źródło.

Zobacz także: Dziesiątki kontenerowców zalegają w porcie Los Angeles. Amerykanie boją się pustych półek
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić