o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
A. M.
|

Przełomowe odkrycie archeologów w Meksyku. Zmienia historię ludzkości

116
Podziel się

Na podstawie nowych znalezisk z Meksyku naukowcy twierdzą, że ludzie osiedlili się w Ameryce znacznie wcześniej, niż dotychczas sądzono. To może być przełom.

Przełomowe odkrycie archeologów w Meksyku. Zmienia historię ludzkości
Jaskinia Chiquihuite w Meksyku/Universidad Autónoma de Zacatecas (Facebook.com)
bDphEQid

Naukowcy Narodowego Instytutu Antropologii i Historii oraz Autonomicznego Uniwersytetu Zacatecas w Meksyku dokonali ważnego odkrycia. Twierdzą, że znaleźli dowody, iż pierwsi ludzie osiedlili się w meksykańskiej jaskini Chiquihuite już 33 tys. lat temu, znaczenie wcześniej niż sądzono do tej pory.

Niewłaściwie zakładaliśmy, że obecna rdzenna populacja Ameryk to bezpośredni potomkowie pierwszych ludzi na kontynencie. Obecnie tak nie sądzimy. Pierwsza populacja Ameryki zniknęła na tysiące lat przed pojawieniem się na kontynencie ludzi, którzy stworzyli słynną kulturę Clovis. Niewykluczone, że miało miejsce wiele nieudanych fal kolonizacji, które nie pozostawiły śladów genetycznych u współczesnej ludności - mówi dr Ciprian Ardelean z Uniwersytetu Zacatecas w Meksyku.

Badania trwały ponad 2 lata. W środę zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym Nature. To rezultat wielodyscyplinarnej współpracy.

bDphEQif

Wyniki opierają się na pracach w jaskini Chiquihuite. Archeolodzy znaleźli tam prawie 2 tys. kamiennych narzędzi, co sugeruje, że jaskinia była zamieszkiwana przez ludzi.

Może to być ważne odkrycie, które pobudzi nowe prace, prowadzące do znalezienia innych miejsc na terenie obu Ameryk z tego okresu - powiedział prof. Tom Higham z Uniwersytetu Oksfordzkiego.
Zobacz także: Górnicy z Jukatanu. Odkrycie amerykańskich archeologów
bDphEQiG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(116)
zizi
4 miesiące temu
Nie zmienia historii ludzkości, tylko zmienia to co wiemy o historii ludzkości.
bajabongo
4 miesiące temu
Już wiadomo, że na świecie 35tys lat temu istniała cywilizacja na poziomie co najmniej Sumeru. Niektórzy twierdzą, że znacznie wyżej.
PL!
4 miesiące temu
Czytałem, że najstarsze oficjalne znaleziska archeologiczne dotyczące człowieka dotyczą tylko tego co przetrwało po wielkim kataklizmie. A te odkrycia dotyczą cywilizacji tzw. zdegenerowanych. Nikt nie chce oficjalnie wytłumaczyć odkryć, które są śladami po cywilizacji wcześniejszej, po której zostały w niewielu miejscach niewytłumaczalane artefakty budowlane. Wnioski? Ludzie są starsi niż uczy się w szkołach. Dużo starsi.
bDphEQiH
jacię
4 miesiące temu
Przełomowe odkrycie archeologów sprzed 30 tysięcy lat--to oni wtedy już uczyli archeologii na uniwersytetach?
kajot
4 miesiące temu
Wszyscy z wyjątkiem tych naukowców znają ten fakt od dziesięcioleci.
Najnowsze komentarze (116)
KOmentator
3 miesiące temu
Chcialbym zapytac, kiedy skonczy sie podrecznikowe klamstwo o odkryciu Ameryki przez Kolumba, skoro tysiace lat wczesniej zostala odkryta, no bo skoro mieszkali tam ludzie, to musiala zostac odkryta. Inaczej by ich tam nie bylo !!!
Gal Anonim
4 miesiące temu
A tak w ogóle to ziemia została zasiedlona przez ludzi, których przywiozło UFO. To jest najlepszy news na te wakacje.
----
4 miesiące temu
w ogole nauka jest do d. jednego roku twierdza tak, za rok inaczej
W59
4 miesiące temu
Bez wykopalisk bez wyjazdów tu w Polsce mamy dowód istniejącej cywilizacji prą starej jest nią pis
sien
4 miesiące temu
Świadczy to raczej o tym że życie ludzkie wybuchło w wielu miejscach na Ziemi jednocześnie. Jestem za teorią o epidemii nieznanego wirusa, który zainfekował stada małp i w ten sposób powstał mutant zwany homo sapiens.
ciekawska
4 miesiące temu
Polecam wykłady dr Aleksandra Woźnego ; Projekt boga i Człowiek planety Ziemia. Tam jest wiele wyjaśnionych zagadnień. Słucham obu cykli z otwartą buzią po raz drugi.
Greg1
4 miesiące temu
Podobno przebywali Ameryce nie od popoludnia tylko juz od samego rana
KAJIP
4 miesiące temu
Znalazłem 100 zł. Natychmiast kupiłem 2,5 litra płynu odkażania wewnętrznego - na 5 dni starczy.
bDphEQiz
wacek
4 miesiące temu
A niektórzy aktualne pany twierdzą, że ludzkość istnieje tylko 2000 lat i ziemia jest płaska.
Odnowa
4 miesiące temu
okres 30 tys lat ,36 tyś lat jest okresem ponownego zasiedlania ziemi po 3 cywilizacji,maja oni,mamy my w Przemyślu,Rosjanie ,żadna nowina
Spoksik
4 miesiące temu
To człowiek nie stworzył tego wszystkiego co go otacza dookoła,myślałem że to wszechwiedzący ludzie "zbudowali" cały wszechświat.A my dopiero od 30 tyś lat bujamy się po naszej błękitnej kropce.A powiadają ze wszechświat ma prawie 14 mld lat.
Pit
4 miesiące temu
Historii ludzkosci jak i calej historii nie da sie zmienic, mozna jedynie ja interpretowac na rozne sposoby( mniej lub bardziej prawdziwe).
BillGayts
4 miesiące temu
Trzeba nabazgrać w jaskini o koronaświrusie xd
Kaloe22
4 miesiące temu
Uwielbiam te teorie, sądzenia i spekulacje naukowców, którzy żeby coś poprzeć, przepchnąć i udowodnić od zawsze mataczyli i stawali na rzęsach żeby mieć KASE na badania. Wiele razy oszukali ludzkość, nic nowego.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić