Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
Aldona Brauła
|

Przekopywał ogródek. Od razu wezwał policję. Niezwykłe znalezisko

69
Podziel się:

W miejscowości Wólka Folwark (woj. mazowieckie), na jednej z posesji, odnaleziono ludzkie szczątki wraz z częścią umundurowania wojskowego. Mogą należeć do żołnierza Pułku Piechoty Carskiej Armii Rosyjskiej. Świadczyć o tym mają charakterystyczne elementy ubioru m.in. guziki oraz buty.

Przekopywał ogródek. Od razu wezwał policję. Niezwykłe znalezisko

Policja z Wyszkowa otrzymała zgłoszenie o odnalezieniu ludzkich szczątków. Na kości natrafiano podczas prac ziemnych prowadzonych na jednej z prywatnych posesji w miejscowości Wólka Folwark (woj. mazowieckie).

Na miejsce natychmiast skierowano zespół specjalistów oraz technika kryminalistyki. Przez kilka godzin wykonywano czynności procesowe, sporządzano dokumentację oraz zabezpieczono szczątki. Następnie kości zostały przewiezione do prosektorium, gdzie podano je szczegółowym oględzinom.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że szczątki mogły należeć do młodego żołnierza Pułku Piechoty Carskiej Armii Rosyjskiej. Wskazują na to przedmioty, które znaleziono na miejscu, czyli guzik od munduru z dwugłowym orłem, charakterystyczny pas z klamrą i długie buty,

Zobacz także: Archeologiczne relikty. Odkrycie na Podkarpaciu

W okolicach Wyszkowa znajduje się wiele żołnierskich mogił z początku XX wieku. Około 800 metrów od miejsca znalezienia szczątków jest zlokalizowany cmentarz poległych podczas I wojny światowej. Brali udział m.in. w walkach prowadzonych na terenie dzisiejszej gminy Rząśnik w lipcu 1915 roku.

W Carskiej Piechocie walczyło także wielu Polaków. O znalezisku z Wólki Folwark został powiadomiony Instytut Pamięci Narodowej, który jest w stałym kontakcie ze śledczymi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(69)
stan
2 lata temu
kiedyś Josek miał do przewietrzenia 2 tony ziarna w stodole, które mogli wykonać robotnicy za kwotę 1000 złotych, troche pomyslał i ... zadzwonił anonimowo na Policje 'uprzejmie donosząc", że pod ziarnem w stodole Joskowej jest ukryte mnóstwo papierosów z przemytu ... Robotę wykonali policjanci bezpłatnie. wystarczy tylko pomyśleć
Gość
2 lata temu
Mój dziadek służył wermachcie takie były czasy
Saddam
2 lata temu
Nawet nie zdajecie sobie sprawy że, szczątki ludzkie mogą być na terenie waszego domu, posesji, placu zabaw, ITD. W latach 90-tych ubiegłego wieku w czasie prac remontowo-budowlanych pod chodnikiem po którym co dziennie chodziło kilka tysięcy osób, natrafiono na szczątki kilku osób. Były to ofiary bombardowań w czasie II wojny światowej.
afrykaner
2 lata temu
ocenzurowano przez inkwizycję.
ak001
2 lata temu
A mógł jeszcze powiedzieć, że znalazł jakąś srebrną monetę. Nie musiał by kopać działki - służby zrobiły by to za niego.
RiP
2 lata temu
Z całym szacunkiem dla tego żołnierza , ale co to są długie buty ? . Wodery wędkarskie ? . Panie dziennikarzu do szkoły .
Kasia
2 lata temu
Jego rodzice cały czas go szukają.
Ziobrokrator
2 lata temu
Właściciela działki zatrzymano i postawiono mu zarzuty morderstwa i ukrywania zwłok?
Podobno
2 lata temu
Leninowi zgnił ptaszek.
trep
2 lata temu
"...charakterystyczny pas z klamrą i długie buty," BRAUŁA nie bierz nic więcej przed pisaniem......gimbazo."długie buty" "redaktor Brauła"....aha.
Kasia
2 lata temu
Śpij aniołku.
eras
2 lata temu
W tym samym okresie tylko na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie pochowano 25 000 poległych żołnierzy walczących w mundurach armii carskiej oraz 250 w mundurach armii niemieckiej, w obu wielu Polaków.
00000..
2 lata temu
I SUPER !!! Bardzo lubię oglądać TVP czy Polsat niż TVN !! 😊 Pozdrawiam serdecznie.
deenu
2 lata temu
"...gdzie podano je szczegółowym oględzinom" a następnie autorka artykułu poszedła do szkoły uczyć się po polskiemu.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić