Koszmar w USA. Przemytnicy wyrzucili ją do rzeki

18

Policjanci z Teksasu i mundurowi z amerykańskiej straży granicznej uratowali 6-miesięczną dziewczynkę. Niemowlę zostało wyrzucone przez meksykańskich przemytników do rzeki Rio Grande, podczas nielegalnej przeprawy do Stanów Zjednoczonych.

Koszmar w USA. Przemytnicy wyrzucili ją do rzeki
Policjanci z Teksasu i mundurowi z amerykańskiej straży granicznej uratowali 6-miesięczną dziewczynkę. (Facebook)

We wtorek 30 marca Departament Bezpieczeństwa Publicznego stanu Teksas poinformował w mediach społecznościowych, że agenci jednostki policyjnej Texas Rangers pomagali straży granicznej uratować 6-miesięczną dziewczynkę, która została wyrzucona przez przemytników do rzeki Rio Grande. Do zdarzenia doszło podczas nielegalnej przeprawy do USA.

DPS informuje również, że matka dziecka została napadnięta przez przemytników w Meksyku, w wyniku czego kobieta ma złamaną nogę.

Matka i dziecko czekali w Meksyku od grudnia, aby przedostać się do Stanów Zjednoczonych. Kobieta zapłaciła przemytnikom 3,5 tys. dolarów za przetransportowanie jej i dziecka rzeką Rio Grande do Stanów Zjednoczonych - informuje porucznik Christopher Olivarez, cytowany przez KVEO-TV.

Telewizja podała, że w ostatnim czasie na tratwach przedostało się 67 osób i 150 dzieci do miasta Roma w amerykańskim stanie Teksas.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Matka i dziecko są obecnie w amerykańskim areszcie straży granicznej, wraz z tysiącami innych migrantów, którzy nielegalnie przedostali się do Stanów Zjednoczonych. Jak informuje agencja Associated Press w amerykańskich aresztach przebywa ponad 17 tyś. dzieci migrantów bez opieki.

Zobacz także: Policjant uratował niemowlę. Nagranie z policyjnej kamery
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić