Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

Przerażające odkrycie na poczcie. Wśród przesyłek czaił się wąż boa

6

Pracownicy Poczty Polskiej w Kielcach dokonali zaskakującego odkrycia. Podczas sortowania przesyłek natknęli się na kolumbijskiego węża boa tęczowego. Jak podaje PAP, na miejsce przyjechała policja i straż pożarna.

Przerażające odkrycie na poczcie. Wśród przesyłek czaił się wąż boa
Boa tęczowy to wąż należący do rodziny dusicieli. (Pixabay, Soundfrau)

Pracownicy sortowni Poczty Polskiej zaraz po dostrzeżeniu węża wezwali policję i straż pożarną. Służbom udało się schwytać gada, który został przekazany Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami - informuje PAP.

Wąż boa na Poczcie Polskiej w Kielcach

Poszukiwany jest właściciel węża. Nie wiadomo, jak długo gad przebywał w sortowni. Nie wiadomo również, do kogo adresowana była paczka, bo nie da się ustalić, z której przesyłki wypełzł wąż.

Boa tęczowy to jeden z najpopularniejszych gatunków terraryjnych węży wśród polskich hodowców ze względu na łatwość jego chowu. Ten gatunek należy do rodziny dusicieli. Gad żywi się głównie ptakami wodnymi, pisklętami, a w naturalnym środowisku często zjada jaszczurki i niewielkie płazy. Hodowcy najczęściej karmią węża szczurami, myszami, chomikami czy kurczętami.

Długość ciała boa tęczowego nie przekracza 2 metrów. W warunkach hodowlanych rośnie do 1,5 metra. Gad wykazuje największą aktywność wieczorem, zaraz po zgaszeniu oświetlenia w terrarium. Dnie spędza w kryjówkach.

Zobacz także: W uścisku śmierci. Nietypowa akcja ratownicza jelenia

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić