Przerażenie w Sydney. To nie jest kadr z "Harry'ego Pottera"

218

Niezwykłe odkrycie w Sydney. Mężczyzna znalazł ogromnego ośmionożnego pająka, który czaił się między patykami i trawą na jego podwórku.

Przerażenie w Sydney. To nie jest kadr z "Harry'ego Pottera"
Mężczyzna znalazł ogromnego pająka, który czaił się między patykami i trawą na jego podwórku.

Niezwykłego odkrycia dokonał pewien Australijczyk na swoim podwórku w Sydney. Mężczyzna znalazł ogromnego ośmionożnego pająka, który czaił się między patykami i trawą. Zdjęcia przerażającego olbrzyma trafiło do sieci. Zwierzę zostało zidentyfikowane przez ekspertów jako masywny pająk wilczy.

Niektórzy internauci zaczęli żartować, że wielkie przerażające stworzenie wygląda jak Aragog, pająk z serialu Harry Potter.

Czy to nie pająk z Harry'ego Pottera? - pyta pod zdjęciem jeden z internautów.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pająki wilcze są powszechne w całej Australii, zazwyczaj przebywają w suchych krzewach leśnych, ale także w wilgotnych lasach przybrzeżnych i alpejskich łąkach. Często spotykane są również na podwórkach.

Olbrzymie zwierzęta nazywane są pająkami wilczymi, ponieważ aktywnie polują i ścigają swoje ofiary, zanim je pożrą. W swoim menu mają m.in świerszcze, mniejsze pająki, mrówki, koniki polne. Przedstawiciele tego gatunku pająka żyją do dwóch lat.

W przypadku ugryzienia człowieka przez wilczego pająka konieczne jest zgłoszenie się do lekarza niezależnie od natężenia bólu lub swędzenia.

Zobacz także: Odkryła przypadkiem nowy gatunek pająka. Znalazła go na swoim podwórku
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić