Angelika Karpińska| 

Makabryczne odkrycie na Podlasiu. Z łosia zrobiono trofeum

38

Na posesji mieszkańca gminy Brańsk na Podlasiu znaleziono głowę łosia z porożem. Truchło zwierzęcia było porzucone na polu. 66-latek zrobił z niego trofeum.

Makabryczne odkrycie na Podlasiu. Z łosia zrobiono trofeum
66-latek zrobił z łosia trofeum (Policja)

W piątek po godzinie 14 policjanci z Bielska Podlaskiego otrzymali zgłoszenie o znalezieniu truchła łosia z odciętą głową. Martwe zwierzę znajdowało się na polu w rejonie miejscowości Poletyły w gminie Brańsk.

Policjanci dowiedzieli się, że ktoś odciął łeb z porożem padłemu wcześniej łosiowi. Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali podejrzanego 66-latka z gminy Brańsk. Na terenie jego posesji odnaleziono głowę łosia z porożem.

66 latek usłyszał zarzut nielegalnego pozyskania trofeum zwierzęcia łownego. Za to przestępstwo, zgodnie z prawem łowieckim, przewidziana jest kara grzywny, ograniczenia wolności bądź do roku pozbawienia wolności - informuje Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Truchło potrąconego łosia od 5 dni leży na polu. Zwierzę ma obciętą głowę i kopyta

W innej miejscowości na Podlasiu również odkryto martwego łosia. Zwierzę zostało potrącone przez samochód. Przed śmiercią łoś próbował jeszcze uciec, ale padł po przeczołganiu się kilkudziesięciu metrów.

Martwe zwierzę od czwartku leży na polu w pobliżu wsi Wojszki. Jak informuje "Kurier Poranny", służby nie mogą go zabrać, ponieważ jest to teren prywatny i potrzebują zgody właściciela. W międzyczasie ktoś obciął zwierzęciu głowę i dwa kopyta.

Zobacz także: Zobacz, jak żeruje dziki zwierz. Nagranie z Bieszczad

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić