Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Przerażające odkrycie wśród drzew. Lasy Państwowe biją na alarm

66
Podziel się:

Lasy Państwowe ostrzegły na Twitterze przed niebezpiecznym procederem. Nieznany sprawca postanowił spalić w lesie śmieci po ich wyrzuceniu. - Wszystko u progu sezonu pożarowego - oburzają się Lasy Państwowe.

Przerażające odkrycie wśród drzew. Lasy Państwowe biją na alarm
Lasy Państwowe ostrzegły przed procederem. (Twitter)

Problem śmieci w lasach jest obecny od lat. Ludzie, którzy wyrzucają swoje odpady - często pod osłoną nocy - zaburzają leśny ekosystem. Niektórzy posuwają się jeszcze o krok dalej. Lasy Państwowe informują o "nowym, niebezpiecznym procederze".

Brak słów! Pojawił się nowy, bardzo niebezpieczny proceder Już nie wystarczy, że ktoś wyrzuci śmieci do lasu, teraz sprawcy zaczęli je podpalać w celu zatarcia śladów! Wszystko u progu sezonu pożarowego. Skrajna nieodpowiedzialność, o włos od tragedii - alarmują Lasy Państwowe.

Oprócz tekstu Lasy Państwowe opublikowały fotografie. Te zostały wykonane w Nadleśnictwie Sieraków, gdzie ktoś spalił śmieci po ich nielegalnym wyrzuceniu. Na fotografii widać wypalony skrawek ziemi. Niepokoić może również fakt, że ogień dosięgnął nawet pobliskich drzew.

Lasy Państwowe nagłaśniają skalę problemu. Pozostałości po ognisku w Nadleśnictwie Sieraków nie jest jedynym przykładem takiego zachowania. Podobna sytuacja miała miejsce również w Puszczy Noteckiej. Organizacja podkreśliła, że nielegalne działania często ciężko zlokalizować.

Zobacz także: "Wielkanoc trzeba odwołać". Święta z koronawirusem to nie święta
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(66)
Janek
2 lata temu
Głupi nie przemyślany przepis zabraniający wstępu ludziom do lasu zachęca różnych cwaniaczków do wykorzystania sytuacji bo wiedzą że nie spotkają nikogo.A pracowników Lasów jest fizycznie po prostu za mało żeby dopilnować tak duży obszar.A tak będąc na spacerze w lesie zrobił bym zdjęcie takiemu obywatelowi spod Berdyczowa przebywającemu na pracach rozrywkowych w Polsce.
Jkl
2 lata temu
Jak dalej będziecie prowadzić tą rabunkową gospodarkę leśną, to nie będzie żadnego zagrożenia pożarowego bo nie będzie lasów. Kto wam karze wycinać lasy na potęgę? Co się dzieje z tym wyciętym drewnem? Kto za to bierze pieniądze?
znamy to
2 lata temu
Zwolennicy PiS są zdolni do najgorszych czynów. A ci w rządzie są jeszcze gorsi.
Sceptyk
2 lata temu
O jakim progu sezonu pożarowego mówimy????
zil
2 lata temu
Została wprowadzona ustawa śmieciowa, aby ukrócić taki proceder. Wywozami śmieci zajęły się samorządy, w konsekwencji jakość usługi spadła, a koszty wzrosły... Jednak śmieci dalej lądują gdzie popadnie i to nie tylko w lasach, ale również na prywatnych nieogrodzonych działkach. I podatnik teraz płaci podwójnie raz na nieudolne Państwo, które miało rozwiązać kompleksowo sprawę i zgarnia za to pieniądze, a dwa za sprzątanie swoich terenów po brudasach.
JKK2
2 lata temu
Za kasę którą Lasy Państwowe kapnęły Rydzykowi było by pewnie kilka tysięcy KAMER do MONITORINGU lasów
katolik
2 lata temu
poco lasy wykarczowac wincej uczelni katolickich rydzyka macie dosyc kasy !!!!!!!!!!!!!!!
katolik
2 lata temu
jakby byly kary po 100 tys to by ludzie nie smiecili a 500 zlotych to moge na jego oczach wywalic oplaca sie taniej niz w utylizacji hwhehehehe
podatnik
2 lata temu
LASY widza barbarzyńskie wycinanie połaci drzew , by później kasę wepchnąć lucyferowi z Torunia .A kto to PAŃSTWO redaktorze ? PAŃSTWO to my POLACY , płacący podatki , po to by zarzadzanie było prawidłowe a nie grabieżcze .
miastowy pisi...
2 lata temu
A po co wam ludzie lasy sa potrzebne ? Wyciac wszystkie drzewa i zaorac to bedzie wiecej upraw rolniczych. Lasy sa niepotrzebne i nikt nie ma z nich zadnych korzysci. Nigdy w lesie nie bylem i nigdy tam moja noga nie wstapi!
Gosc2
2 lata temu
To jest przestepstwo wzgledem natury. Wysokie Kary pieniezne jedynie beda skutkowac.
W.puter
2 lata temu
Odłowić,odstrzelić i po kłopocie
Horus
2 lata temu
Często chodzę po lesie z psem i najwięcej śmieci zauważam przy wycince drzew po pracownikach leśnych (bańki plastikowe po olejach i benzynie, puszki i butelki po jedzeniu i po alkoholu). Straż leśną, jeździ o jednakowych godzinach i po ustalonych trasach byle oddalić patrol. Jednak ruszyć trochę cztery litery i zainteresować siè co się dzieje w rejonie to już za dużo. Niedługo nie będzie lasów bo wszystko wytną i nie będzie problemu.
Vendetta
2 lata temu
To nie człowiek tylko zwykły szkodnik i chwast którego należy usónąc po prostu ale do czasu on już jest poszukiwany a odnalezienie jest tylko kwestią czasu...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić