o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
JKM
|

Nadciąga "choroba X"? Nie wiedzą, co się dzieje. "Kilka podejrzanych przypadków"

415
Podziel się

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) określa mianem "choroby X" nową, hipotetyczną pandemię. Badacze podkreślają, że zagrożenie jest całkiem realne, ponieważ nowa choroba może bardzo szybko opanować cały świat.

Nadciąga "choroba X"? Nie wiedzą, co się dzieje. "Kilka podejrzanych przypadków"
Naukowcy obawiają się nowej pandemii. Twierdzą, że za namnażanie wirusów odpowiada niszczenie środowiska (Getty Images)
bDJqvSGJ

Afryka wciąż zmaga się z epidemią eboli. W Demokratycznej Republice Konga do szpitala trafiają codziennie kolejni pacjenci. Z każdym kolejnym przypadkiem, naukowcy obawiają się, że mogą mieć do czynienia z "pacjentem zero" nowej choroby.

Mamy infekcje, które wyglądają bardzo podobnie do eboli, ale kiedy przeprowadzamy testy, ich wynik jest negatywny – powiedział na łamach CNN główny lekarz w kongijskiej miejscowości Ingende, dr Christian Bompalanga.
bDJqvSGL

Podejrzane przypadki eboli. Lekarze obawiają się nowego wirusa

Na oddziale izolacyjnym przebywa kobieta z gorączką krwotoczną. Choruje już od dłuższego czasu. Lekarzom wciąż jednak nie udało się postawić jednoznacznej diagnozy.

Musimy przeprowadzić dodatkowe badania, aby stwierdzić, co się tak naprawdę dzieje. W tej chwili mamy kilka podejrzanych przypadków – dodaje Bompalanga, cytowany przez CNN.
bDJqvSGR

Nowe zagrożenie epidemiczne. Wirusy pochodzenia zwierzęcego

Eksperci twierdzą, że rosnąca liczba pojawiających się wirusów jest w dużej mierze wynikiem niszczenia środowiska naturalnego. Ludzie mają bowiem kontakt z patogenami, które wcześniej funkcjonowały tylko wśród zwierząt. Zdaniem naukowców nowa pandemia to tylko kwestia czasu.

Konsekwencje nowej pandemii mogą być katastrofalne. Pokazał to COVID-19, ebola zaś udowodniła. Jak twierdzą badacze, w kontekście nowej choroby nie należy stawiać pytania "czy", a raczej "kiedy".

Rozwiązanie jest jasne. Należy chronić lasy, aby chronić ludzkość. Matka natura ma w swojej zbrojowni śmiercionośną broń – podkreślają dziennikarze CNN.
bDJqvSGS

Od czasu zidentyfikowanej w 1901 roku żółtej febry, naukowcy odkryli co najmniej 200 innych wirusów pochodzenia zwierzęcego, powodujących choroby u ludzi. Według badań epidemiologa chorób zakaźnych na Uniwersytecie w Edynburgu Marka Woolhouse'a, nowe rodzaje wirusów są odkrywane w tempie od trzech do czterech rocznie. Większość z nich pochodzi właśnie od zwierząt.

Obejrzyj także: Nietoperze jak inkubatory. Są odporne na groźne wirusy

bDJqvSGT
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJqvSHm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(415)
PS81
2 miesiące temu
Jesteśmy jedynym gatunkiem w świecie, który podcina gałąź na której siedzi. Niszczymy świat ile się da. To właśnie świat zaczyna się odwdzięczać!!!
Terka63
2 miesiące temu
Ja przyrody nie niszczę, dbam o nią, będąc w lesie przytulam drzewa, podziwiam jej piękno. Przyrodę niszczą korporacje, oni są odpowiedzialni za niszczenie środowiska, wszystko dla zysku.
Ksiądz
2 miesiące temu
WHO powinno zostać zdelegalizowana. Trump miał rację że wypisał USA od nich. Ta organizacja to wydmuszka. Siedzą i jedzą frykasy.
bDJqvSHn
fdggfd
2 miesiące temu
No i kolejne straszenie ludzi. Ebola jak w Afryce była o takiego szumu nie robiliście. Media są żałosne.
Dratewka
2 miesiące temu
Ingerencja w przyrodę działa na zasadzie kija ,który ma dwa końce ,My niszczymy przyrodę , to przyroda niszczy nas , robi to broniąc się przed intruzem
Najnowsze komentarze (415)
Jani
1 tyg. temu
Jak nie możemy sobie poradzić to może będzie trzeba "wybić" te nietoperze?
Dorcia
2 miesiące temu
Ale przecież to na wyspie Amerykanie wyprodukowali Ebole i jeszcze przechowują wirusy ospy. To nas czeka życie dobrze że mi dużo nie zostało tego życia. A WHO pod ścianę i rozstrzelać, bo ludzie ze strachu po umierają. A Anglia w tym łapy też macza, te straszydło też ciągle straszy. Ja jestem za zamknięciem UNI, wizy wprowadzić dla reszty Świata.
Nova
2 miesiące temu
Wcale się nie dziwię ze przyroda się odwdzięcza. Takie ilości śmieci które produkuje człowiek to w głowie się nie mieści. A teraz są tacy ludzie że podczas pandemii nie wychodzą z domów i śmieci wyrzucają przez okno. Zgroza!!!
stop cenzurze
2 miesiące temu
Cos co ma wszystkie objawy eboli a jednak w testach wykazuje, ze nie jest ebola??? Drodzy Panstwo,swieza sprawa, bo 14 wrzesnia 2020 dopuszczono do obrotu na terenie Poludniowej Republiki Konga pierwszą szczepionkę na wirusa ebola Ervebo!!! Zostalo to okrzyknięte wielkim sukcesem!!! Szczepionka ta jest w fazie testów!!! Tak jak szczepionka na koronawirusa!!! Jest to szczepionka tzw wektorowa zawierająca genetycznie zmodyfikowanego zywego atenuowanego wirusa eboli z 2014/2015 roku na podlozu wirusa pecherzykowatego zapalenia jamy ustnej. Czy cos poszlo nie tak? Czy wytworzyla sie nowa mutacja eboli? Czy nowe szczepionki doprowadza do jeszcze gorszych pandemii??? Wszystko jest dostępne w internecie!!!
Lubas
2 miesiące temu
Wiadomość cieszy szczepionki nie aktualne, trzeba nowych i znowu oddalone parę miesięcy
M1306
2 miesiące temu
Wszyscy zginiemy
Zdrowy od 70l
2 miesiące temu
Dlaczego ja i moja rodzina nie możemy wypisać się z NFZ-nigdy na nic nie chorowaliśmy, nie byliśmy u lekarza czy w szpitalu itp, a wpłaciliśmy przymusowo razem 20 milionów zł w niewiadomym, najmniejszym celu!!! Dlaczego w 21 wieku jest niewolniczy system płacenia za cos absolutnie mi niepotrzebnego, a nie jak w USA jakość leczenia od wpłaconych składek!!! Wolałbym żeby te pieniądze szły na ochronę przyrody!!!!!
Telenowa
2 miesiące temu
To mi wygląda analogicznie jak niegdyś ratowanie banków. Jest pandemia, kasy brak, trzeba drukować aby zasypać pusty pieniądz (deratywy, forexy itp). A tu mamy kolejną pandemię, która MOŻE być niebezpieczna. Za chwilę powstaną kolejne szczepionki, które MOGĄ ale NIE MUSZĄ pomóc ludzkości. Wszystkie rządy świata będą teraz na siłę ratować ludzkość czymś co się nazywa eksperyment medyczny (wcześniej eksperyment ekonomiczny). Ratując wolność i inne prawa człowieka w imię walki z wirusami. Bo to wirusy wypowiedziały nam (tak nam zwykłym ludziom) wojnę a rządy w naszym imieniu nas ratują poprzez wtórne niewolnictwo. Jak ktoś się z tym nie zgadza niech napisze swoją wersję :)
bDJqvSHf
alfred
2 miesiące temu
A kiedy szczepionki na tą nową chorobę
Frank
2 miesiące temu
Jedni wiedza, nawet już maja szczepionki, drudzy nic nie wiedza. Jedyne wyjście to tych wiedzących zniszczyć bombami termojądrowymi. i skończą się zmajstrowanie epidemie.
Prinz Eugen
2 miesiące temu
Te epidemie WHO i koncerny farmaceutyczne będą ciągły bez końca. Coraz to nowsze wirusy,kolejne szczepionki. Biznes jest biznes. W ciuli ich mam, nie jestem frajerem. A wy, chyba nie łudzicie się że będziecie żyć wiecznie🤣
k-25
2 miesiące temu
chronić lasy? Dlaczego o tym nikt nie pomyślał, zanim wycięto polskie lasy?
RAB
2 miesiące temu
Tu nie chodzi o ochronę przyrody zabezpieczającą przed chorobami lecz o szkodliwą działalność laboratoriów prowadzących badania nad bronią bakteriologiczna a przecieki tych zarazków mogą być celowe, aby zmniejszyć ilość ludności na świecie, czego od dawna domagają się czołowi globaliści.
8787
2 miesiące temu
To nie świat. To "wybrani" ludzie , którzy uważają się za lepszych
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić