Przerażające. Oto nagranie z rosyjskiego przesłuchania

Wśród mieszkańców Rosji rośnie poziom niezadowolenia z powodu toczącej się wojny z Ukrainą. Największe protesty odbywają się na terenie miast, choćby w Moskwie. Ich uczestnicy są traktowani brutalnie. Materiał z jednego z przesłuchań mrozi krew w żyłach.

Przerażające. Oto nagranie z rosyjskiego przesłuchania
W Rosji mają miejsce brutalne aresztowania osób, które protestują przeciwko wojnie na Ukrainie (Getty Images, 2022 Anadolu Agency)

Materiał z brutalnego przesłuchania uczestniczki protestu został opublikowany na profilu Kevina Rothrocka na Twitterze. Amerykański dziennikarz ostrzegł obserwatorów, że materiał może wywoływać niepokój ze względu na swoją drastyczność.

Antywojenne protesty w Rosji. Brutalne przesłuchanie aresztowanej kobiety

Jak podał Kevin Rothrock, film został zarejestrowany w trakcie jednego z antywojennych protestów. Odbył się on w Moskwie, a kobieta, którą słychać na nagraniu, została aresztowana za udział w wydarzeniu i jest przesłuchiwana.

Bardzo niepokojące nagranie dźwiękowe z przesłuchania kobiety aresztowanej dzisiaj podczas antywojennego protestu w Moskwie – napisał Kevina Rothrocka na Twitterze.
Zobacz także: Zobacz też: Groźby Rosji. Jak reaguje polski rząd?

W trakcie przesłuchania – jak można wywnioskować z odgłosów – regularnie dochodziło do przemocy fizycznej. Aresztowana została również kilkakrotnie zwyzywana przez przepytującego ją funkcjonariusza za to, że konsekwentnie odmawia składania zeznań.

S*ko, będziesz gadać? – Odmawiam składania zeznań [odgłos uderzenia pięścią]. Będziesz gadać, g*oju? Mogę cię urządzić gorzej – Odmawiam składania zeznań [kolejny odgłos ciosu]. – czytamy w transkrypcji nagrania autorstwa Kevina Rothrocka (Twitter).
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić