LAK| 

Przerwała karierę i wkroczyła do armii. "Rosjanie powinni się modlić"

Anna Kriwonos, mistrzyni świata juniorów w biathlonie, dołącza do długiej listy kobiet, które zdecydowały się zaciągnąć do ukraińskiego wojska. Serwis Visegrád 24 pisze, że Rosjanie powinni się modlić o jedną rzecz.

Przerwała karierę i wkroczyła do armii. "Rosjanie powinni się modlić"
Anna Kriwonos zaciągnęła się do wojska (Twitter)

24-letnia Ukrainka Anna Kriwonos jest mistrzynią świata juniorów w biathlonie, sporcie łączącym biegi narciarskie i strzelanie z karabinu. Teraz jednak, w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, zdecydowała się wstąpić do armii ukraińskiej i wymienić karabinek na karabin na prawdziwe kule.


Niewątpliwie jest to dodatek do armii ukraińskiej, ponieważ wielki cel i zdolności fizyczne pozwoliły jej zostać mistrzynią świata - pisze serwis elnacional.cat.

"Rosjanie powinni się modlić"

Kriwonos to kolejna kobieta, która postanowiła z bronią w ręku odpierać rosyjską inwazję. Nie jest wyjątkiem, bo panie stanowią już 10 procent ukraińskiej armii. Wojna w Donbasie w 2014 roku spowodowała, że ​​armia ukraińska otworzyła się na przyjmowanie kobiet, zapominając o stereotypach i dyskryminacji.

Obecnie służba wojskowa nie jest obowiązkowa dla kobiet, ale dla mężczyzn w wieku od 18 do 60 lat.

Kriwonos przerwała karierę sportową, aby wstąpić do armii ukraińskiej i zamiast tego strzelać do innych celów. Zakładamy, że jej umiejętności celowania są ponadprzeciętne. Rosjanie powinni modlić się o brak opadów śniegu w nadchodzących tygodniach - donosi serwis "Visegrad 24".
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Miał zawał serca na boisku! Wrócił do gry (wideo)
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić