Przesiedział w więzieniu 28 lat. Teraz oczyszczono go z zarzutów

53

Lamar Johnson to 50-letni Amerykanin, którego skazano na dożywocie za zabójstwo. Choć od początku mówił, że jest niewinny, to nikt nie liczył się z jego zdaniem. Po 28 latach spędzonych w celi we wtorek 14 lutego br. oczyszczono go z zarzutów. Mężczyzna wyszedł na wolność.

Przesiedział w więzieniu 28 lat. Teraz oczyszczono go z zarzutów
Niesłusznie skazany za morderstwo. Wyszedł na wolność. (BBC NEWS, Screen)

O sprawie pisze BBC NEWS. Portal przypomina, że Amerykanin otrzymał dożywocie za morderstwo Marcusa Boyda w październiku 1994 roku.

Siedział w więzieniu za coś, czego nie zrobił

Feralnego dnia ofiara została zastrzelona przed domem 50-latka przez dwóch zamaskowanych napastników. Policja twierdziła, że chodziło w tym o spór na temat pieniędzy ze sprzedaży narkotyków. Johnson od początku utrzymywał, że w chwili morderstwa był poza miejscem zamieszkania. Dodawał, że przebywał w tym czasie ze swoją partnerką.

Mężczyzna odsiedział 28 lat w celi i doszło do niespodziewanego przełomu. 14 lutego br. sędzia z Missouri zniósł karę dożywotniego więzienia dla 50-latka. Prawomocny wyrok ogłoszono, ponieważ dwóch świadków w sprawie dostarczyło do wymiaru sprawiedliwości materiał dowodowy potwierdzający to, co mówił oskarżony - w chwili morderstwa Johnson znajdował się poza domem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ten Typ Mes o wyroku Bonus RPK: "Niewinny chłopak trafia do więzienia"

Co więcej, jeden ze świadków zdecydował się odwołać swe zeznania. Natomiast inny z osadzonych w sprawie morderstwa przyznał się, że tak naprawdę to on zastrzelił Boyda z mężczyzną o imieniu i nazwisku - Phil Campbell. Gdy oczyszczony z zarzutów 50-latek opuścił salę rozpraw, to przywitała go rodzina. Bliscy nagrodzili go oklaskami. Wierzyli w jego niewinność.

To niewiarygodne - powiedział po wyroku uniewinniony mężczyzna.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Chociaż dzień dzisiejszy przynosi radość, nic nie może przywrócić mu wszystkiego, co państwo mu ukradło. Nikt nie odda mu prawie trzech dekad, które stracił, będąc oddzielonym od swoich córek i rodziny - mówili reporterom poruszeni bliscy 50-latka.
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić