"Przestańcie narzekać". Mocne słowa Schwarzeneggera

Arnold Schwarzenegger wzywa ekologów do aktywności, mimo polityki administracji Trumpa. - Przestańcie narzekać, zacznijcie działać - mówi były gubernator Kalifornii, który podkreśla znaczenie lokalnych działań na rzecz ochrony środowiska.

Arnold Schwarzenegger zwrócił się do ekologów.Arnold Schwarzenegger zwrócił się do ekologów.
Źródło zdjęć: © Getty Images | 2025 Getty Images
Mateusz Kaluga

Arnold Schwarzenegger, były gubernator Kalifornii, skierował mocne przesłanie do ekologów zaniepokojonych polityką administracji Donalda Trumpa. - Przestańcie narzekać i zacznijcie działać - mówił podczas Austriackiego Szczytu Światowego w Wiedniu, którego jest współorganizatorem. Jego słowa cytuje ABC News.

Schwarzenegger podkreślił, że mimo wycofania przez administrację Trumpa wielu regulacji środowiskowych, lokalne i regionalne inicjatywy mogą przynieść znaczące efekty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Lądowanie z przytupem. Na ten samolot czekała nawet kaszubska kapela

Zwrócił uwagę, że aż 70 proc. redukcji zanieczyszczeń odbywa się na poziomie lokalnym lub stanowym. Zachęcał do podejmowania działań, takich jak elektryfikacja transportu publicznego czy instalacja paneli słonecznych.

Bądź burmistrzem, który sprawi, że autobusy będą elektryczne. Bądź dyrektorem generalnym, który zakończy zależność od paliw kopalnych; bądź szkołą, która zamontuje dachy solarne - mówił Schwarzenegger podczas szczytu. - Nie możesz po prostu siedzieć i szukać wymówek, bo jakiś facet w bardzo ładnym Białym Domu się z tobą nie zgadza - dodaje legendarny aktor.

Były gubernator Kalifornii dodał, że nie jest w jego stylu atakowanie prezydenta. Twierdzi, że jedyny sposób "na zdobycie serc i umysłów ludzi" jest zaprezentowanie działań, które uczynią ich życie lepszym. Jak mówi, ludzie mają dość narzekania, jęczenia i pesymizmu.

Wybrane dla Ciebie