Przestępstwo na terenie parafii. Oskarżony ksiądz usłyszał 2 zarzuty

883

Trwa proces byłego wikarego jednej z parafii w Koniecpolu (woj. śląskie), oskarżonego o wykorzystanie seksualne 13-latki. Na rozprawę, która odbyła się w poniedziałek 18 października, wezwano aż 16 świadków.

Przestępstwo na terenie parafii. Oskarżony ksiądz usłyszał 2 zarzuty
Zdjęcie ilustracyjne. (Getty Images, Sebastien Desarmaux / Godong)

W poniedziałek 18 października w Sądzie Rejonowym w Myszkowie odbyła się kolejna rozprawa ws. 34-letniego Michała P. Ksiądz jest oskarżony o doprowadzenie 13-latki do obcowania płciowego oraz do poddania się tzw. innej czynności seksualnej - podaje "Dziennik Zachodni".

Na poniedziałkowej rozprawie stawiło się szesnastu świadków. Obrońcą byłego wikarego jest prof. Jan Widacki, były poseł i autor wielu książek i artykułów naukowych.

Prokuratura Rejonowa w Myszkowie wszczęła śledztwo w sprawie wikarego Michała P. po zawiadomieniu kieleckiej kurii. Śledztwo w tej sprawie trwało niemal rok. Było to po emisji filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", w połowie 2019 r.

W zawiadomieniu złożonym przez delegata biskupa ds. ochrony dzieci i młodzieży do prokuratury kieleckiej informowano, że do przestępstwa doszło na terenie parafii w gminie Koniecpol, w pow. częstochowskim. Dlatego prokuratura kielecka po zbadaniu sprawy przekazała ją do Prokuratury Rejonowej w Myszkowie, w okręgu częstochowskim.

Oskarżony ksiądz usłyszał dwa zarzuty: doprowadzenia jesienią 2013 r. trzynastoletniej wówczas dziewczynki do obcowania płciowego, oraz do poddania się tzw. innej czynności seksualnej. 34-letni Michał P. nie przyznaje się do winy.

Zobacz także: Mur na granicy z Białorusią. Wicesz MON zdradza szczegóły
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić