Zachorował na COVID-19. Oto co później stało się z jego przyrodzeniem

169

Informacja ta z pewnością przerazi niejednego mężczyznę. Warto jednak na samym początku dodać, że przydarza się bardzo, bardzo rzadko. Mężczyzna z USA opowiedział niedawno w podcaście "How To Do It" o swoim smutny przypadku. Po przechorowaniu COVID-19 stracił 1,5 cala długości przyrodzenia. Chorował na zespół ED, po którym na stałe doznał uszkodzenia ciał jamistych. To jeden z pierwszych tak medialnych przypadków.

Zachorował na COVID-19. Oto co później stało się z jego przyrodzeniem
Stracił 1,5 cala długości swojego przyrodzenia... Przez COVID-19? (Pixabay)

Badanie, które przeprowadzono w University College London, udowodniło, że istnieje odsetek mężczyzn, którzy po przebyciu COVID-19, podczas tzw. "długiego covida" mogą doznać zaburzeń erekcji, w tym trwałego uszczerbku na zdrowiu w postaci np. skróconego penisa. Jak podaje Daily Mail, w badaniu wzięło udział 3,4 tys. mężczyzn. Zaburzeń erekcji doświadczyło 200 z nich i borykało się z nimi daleko po przebyciu choroby COVID-19.

W kolejnym badaniu, tym razem opublikowanym w World Journal of Men's Health przez University of Miami Miller School of Medicine, także wykazano jasno. Zakażenie COVID-em, niestety, może wywołać trwałe problemy z erekcją.

Odważnie opowiedział o swoim problemie. Po przechorowaniu COVID-19 jego penis stał się znacznie krótszy

W rozmowie z prowadzącymi podcastu "How To Do It" rozmawiał jeden z pacjentów amerykańskiego szpitala, który lwią część czasu spędził na oddziale urologii. Opowiedział o nieszczęściu, jakie spotkało go po przechorowaniu COVID-19.

Mężczyzna potwierdził, że jego przyrodzenie jest dziś krótsze o aż 1,5 cala, czyli w przybliżeniu o ok. 4 cm. Chorował na zaburzenia erekcji (ED).

Jestem heteroseksualnym mężczyzną po trzydziestce. W lipcu ubiegłego roku zachorowałem na COVID-19. Potem miałem problemy z zaburzeniami erekcji. Stopniowo polepszyło się to dzięki opiece medycznej, ale wydaje mi się, że pozostałem z tym problemem. Mój penis się skurczył. Zanim zachorowałem, był powyżej średniej. Teraz straciłem około półtora cala długości i stał się zdecydowanie mniej niż przeciętny - opowiada ze smutkiem 30-latek ("How To Do It").

Nie ma większych szans na wyzdrowienie? To zależy

Niestety, jak powiedział prowadzącym, lekarze nie dają mu większych szans na powrót do stanu pierwotnego, sprzed zakażenia koronawirusem.

Najwyraźniej jest to spowodowane uszkodzeniem naczyń, a moi lekarze twierdzą, że jest to prawdopodobnie trwałe - dodał.

I choć nadzieje zostały pogrzebane, to jednak na historię mężczyzny odpowiedzieli urolodzy. Twierdzą, że poprzedni stan być może można byłoby przywrócić, o ile pacjent zastosowałby przez określony czas ćwiczenia rehabilitacyjne. Dodano, że jak na razie przyczyny i ostateczny przebieg zaburzenia, a także sposoby na poradzenie sobie z ED i objawem, jaki wskazał pacjent w podcaście, nie są poznane. Potrzeba czasu, aby dowiedzieć się, jak kompleksowo poradzić sobie w sytuacjach, które dotykają pacjentów. Być może z czasem pojawią się nowe, skuteczne rozwiązania.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić