Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
HNM
|

Zachorował na COVID-19. Oto co później stało się z jego przyrodzeniem

108
Podziel się

Informacja ta z pewnością przerazi niejednego mężczyznę. Warto jednak na samym początku dodać, że przydarza się bardzo, bardzo rzadko. Mężczyzna z USA opowiedział niedawno w podcaście "How To Do It" o swoim smutny przypadku. Po przechorowaniu COVID-19 stracił 1,5 cala długości przyrodzenia. Chorował na zespół ED, po którym na stałe doznał uszkodzenia ciał jamistych. To jeden z pierwszych tak medialnych przypadków.

Zachorował na COVID-19. Oto co później stało się z jego przyrodzeniem
Stracił 1,5 cala długości swojego przyrodzenia... Przez COVID-19? (Pixabay)
bFdNOeUR

Badanie, które przeprowadzono w University College London, udowodniło, że istnieje odsetek mężczyzn, którzy po przebyciu COVID-19, podczas tzw. "długiego covida" mogą doznać zaburzeń erekcji, w tym trwałego uszczerbku na zdrowiu w postaci np. skróconego penisa. Jak podaje Daily Mail, w badaniu wzięło udział 3,4 tys. mężczyzn. Zaburzeń erekcji doświadczyło 200 z nich i borykało się z nimi daleko po przebyciu choroby COVID-19.

W kolejnym badaniu, tym razem opublikowanym w World Journal of Men's Health przez University of Miami Miller School of Medicine, także wykazano jasno. Zakażenie COVID-em, niestety, może wywołać trwałe problemy z erekcją.

bFdNOeUT

Odważnie opowiedział o swoim problemie. Po przechorowaniu COVID-19 jego penis stał się znacznie krótszy

W rozmowie z prowadzącymi podcastu "How To Do It" rozmawiał jeden z pacjentów amerykańskiego szpitala, który lwią część czasu spędził na oddziale urologii. Opowiedział o nieszczęściu, jakie spotkało go po przechorowaniu COVID-19.

Mężczyzna potwierdził, że jego przyrodzenie jest dziś krótsze o aż 1,5 cala, czyli w przybliżeniu o ok. 4 cm. Chorował na zaburzenia erekcji (ED).

Jestem heteroseksualnym mężczyzną po trzydziestce. W lipcu ubiegłego roku zachorowałem na COVID-19. Potem miałem problemy z zaburzeniami erekcji. Stopniowo polepszyło się to dzięki opiece medycznej, ale wydaje mi się, że pozostałem z tym problemem. Mój penis się skurczył. Zanim zachorowałem, był powyżej średniej. Teraz straciłem około półtora cala długości i stał się zdecydowanie mniej niż przeciętny - opowiada ze smutkiem 30-latek ("How To Do It").
bFdNOeUZ

Nie ma większych szans na wyzdrowienie? To zależy

Niestety, jak powiedział prowadzącym, lekarze nie dają mu większych szans na powrót do stanu pierwotnego, sprzed zakażenia koronawirusem.

Najwyraźniej jest to spowodowane uszkodzeniem naczyń, a moi lekarze twierdzą, że jest to prawdopodobnie trwałe - dodał.
bFdNOeVa

I choć nadzieje zostały pogrzebane, to jednak na historię mężczyzny odpowiedzieli urolodzy. Twierdzą, że poprzedni stan być może można byłoby przywrócić, o ile pacjent zastosowałby przez określony czas ćwiczenia rehabilitacyjne. Dodano, że jak na razie przyczyny i ostateczny przebieg zaburzenia, a także sposoby na poradzenie sobie z ED i objawem, jaki wskazał pacjent w podcaście, nie są poznane. Potrzeba czasu, aby dowiedzieć się, jak kompleksowo poradzić sobie w sytuacjach, które dotykają pacjentów. Być może z czasem pojawią się nowe, skuteczne rozwiązania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdNOeVu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(108)
Stachu bez s...
wczoraj
O2 nie wolno pierdzieć bo może bok wyrwać o to nowy objaw po kowidowy
brr
2 dni temu
Zawsze może skorzystać z protezy.
brr
2 dni temu
Zawsze może skorzystać z protezy.
bFdNOeVv
Ewa
2 dni temu
Są pompki do przyrodzenia do zakupu w specjalistycznych sklepach które pomogą mu.
Anon288276
2 dni temu
U nas inflacja, w stanach deflacja XD
Robert
2 dni temu
Niech nie rozpacza, zostało mu 69 cm w zwisie.
Polski trudna...
2 dni temu
W kolejnym badaniu, tym razem opublikowanym w World Journal of Men's Health przez University of Miami Miller School of Medicine, także wykazano jasno.
jan
2 dni temu
Brawo jakby jeszcze cycki zasychały to by cała młodzież się zaszczepiła
europejczyk
2 dni temu
i to jest szansa dla nas, że w afryce kowit szaleje. Może Polki wrócą do nas
xxx
2 dni temu
jezeli to pacjet zpolski niech poprosi ministra niedzielskiego lub wice ministrow przy odpowiednim masazu powinien mu odrosnac
No cóż…
2 dni temu
A moja tam się cieszy, że chorowałem bo tylko 23 cm mam teraz i może dosiadać prawie cały. Jeden minus, że trochę grubszy się zrobił i wygląda jak kiełbasa krakowska.
Genek
2 dni temu
po trzydziestce czlonek sie kurczy ,rosnie do wieku 21 lat a potem maleje
Nie wytrzymam
2 dni temu
jakich to jeszcze chwytów będą się imać szczepionkowi naganiacze.
bFdNOeVn
Guj
3 dni temu
To dziwne bo ja po przechorowaniu Cow ID zyskałem 7 cm długości.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić