Tak pokazali Donalda Tuska. TVP Info osiąga "wyżyny" manipulacji

567

TVP Info zamieściło w mediach społecznościowych klip z konferencji Donalda Tuska. Nie dość, że usunięto w nim kontekst wypowiedzi szefa PO, to jeszcze nałożono czerwony filtr, który nasunął internautom oczywiste skojarzenie.

Tak pokazali Donalda Tuska. TVP Info osiąga "wyżyny" manipulacji
Klip z konferencji Donalda Tuska został mocno zmanipulowany przez TVP Info (fot. Twitter)

Powrót Donalda Tuska do krajowej polityki pozostaje tematem numer jeden w TVP. W sobotę 3 lipca i niedzielę 4 lipca w wieczornych "Wiadomościach" TVP ok. 50 proc. czasu antenowego poświęcono jego osobie. Pokazano Tuska rzekomo odpowiadającego za szereg afer PO; Tuska odpowiadającego za biedę Polaków, czy Tuska odpowiadającego za wyjście Wielkiej Brytanii z UE i kryzys uchodźczy w Europie.

To wszystko blednie jednak w porównaniu z tym, co wyprawia TVP Info. Nie dość, że goście w programie Michała Rachonia nazywają polityka zarazą i "Opposition Führer", to jeszcze na twitterowym profilu stacji pojawił się mocno zmanipulowany wycinek ponad 3-minutowej rozmowy Tuska z dziennikarzem tej stacji, który zadał szefowi PO podczas konferencji dwa pytania. Jedno o 500+, drugie o posadę Michała Tuska – oczywiście w kontekście nepotyzmu.

No niech pan spróbuje sam odpowiedzieć na to pytanie – odparł Tusk w klipie TVP Info, które postawiło kropkę po tych słowach. Sęk w tym, że Tusk udzielił dziennikarzowi stacji wyczerpującej, miażdżącej odpowiedzi, której rzecz jasna TVP Info nie kwapiło się pokazać. Hashtag "Wiesz więcej" w tym kontekście wydaje się bardzo nieudanym żartem.

Co więcej, nagranie z konferencji podano specyficznej obróbce – Tusk ma wyraźnie czerwoną skórę, co niejednemu internaucie szybko skojarzyło się z… diabłem. Tym bardziej, gdy weźmie się pod uwagę, że za głową Tuska widoczny fragment logo jego partii – uśmieszek wpisany w kontur Polski przypomina rogi. Koniecznie trzeba wspomnieć, że ten sam klip pokazano w "Wiadomościach" TVP, ale już bez czerwonego filtra.

Autor: KDH
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić