Przyjechali na wakacje. Nie zdawali sobie sprawy, że wrócą w trumnach

84

Dramat turystów miał miejsce w jednym z kurortów w środkowej części Meksyku. Wypoczywające tam osoby zostały zaatakowane przez uzbrojonych mężczyzn. Doszło do strzelaniny, która zebrała krwawe żniwo – zginęło kilka osób, jedną z ofiar było dziecko.

Przyjechali na wakacje. Nie zdawali sobie sprawy, że wrócą w trumnach
W masakrze zginęło sześcioro dorosłych i jedno dziecko (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images, barbaraaaa)

Jak informuje portal News Sky, do strzelaniny doszło w małym miasteczku Cortazar w stanie Guanajuato. Uzbrojeni bandyci napadli na ośrodek wypoczynkowy La Palma w sobotę 15 kwietnia w godzinach popołudniowych.

Pojechali na wakacje do Meksyku. Zginęli w strzelaninie

W wyniku ataku zginęło łącznie siedem osób – trzy kobiety, troje mężczyzn oraz jedno dziecko. Potwierdzono także, że jeden z uczestników zdarzenia został ranny. Jego stan został określony jako ciężki.

Już po ataku w sieci pojawiła się seria nagrań, które miały przedstawiać wnętrze hotelu krótko po strzelaninie. Występowały na nich wyraźnie przerażone osoby – dorosłych i dzieci – w strojach kąpielowych, przechodzące obok zwłok ofiar. Nie potwierdzono jednak, czy są one autentyczne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Jak policja szuka zwłok? Istnieją różne metody

Na temat zdarzenia zostało wydane oficjalne oświadczenie władz miasta Cortazar. Jak wynika z relacji rzecznika instytucji, sprawcom udało się zbiec z miejsca ataku. W dodatku, zanim uciekli, bandyci zadbali o utrudnienie funkcjonariuszom policji ich zidentyfikowania – zabrali ze sobą kamery monitoringu oraz sprzęt używany przez ochronę.

Po ataku uciekli, ale nie przed napaścią na sklep w kurorcie i zabraniem kamer bezpieczeństwa oraz monitora – podsumował rzecznik władz miasta Cortazar (News Sky).

To nie pierwsze tego typu wydarzenie, do którego doszło na terenie stanu Guanajuato. Od lat cieszy się on wątpliwą sławą terytorium, gdzie mają miejsce najbardziej brutalne przestępstwa w kraju. To wynik nieustannych walk karteli narkotykowych, rywalizujących ze sobą o szlaki przemytu.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić