Przyjechali z całej Polski. Wśród nich "Wojownicy Maryi"

56

W sobotę (11 maja) w Sanktuarium Marki Boskiej Gietrzwałdzkiej miało miejsce Drugie Ogólnopolskie Spotkanie Mężczyzn. Podczas tego wydarzenia panowie z całej Polski brali udział w konferencji i wspólnej modlitwie.

Przyjechali z całej Polski. Wśród nich "Wojownicy Maryi"
Przyjechali z całej Polski. Wśród nich "Wojownicy Maryi" (Facebook)

Gietrzwałd po raz drugi stał się miejscem Ogólnopolskiego Spotkania Mężczyzn. Wydarzenie, które odbyło się w Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, ściągnęło do niewielkiej wsi w woj. warmińsko-mazurskim, setki przedstawicieli różnorodnych organizacji katolickich.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pozycja Kościoła w Polsce słabnie? "Pewne drogi się rozchodzą"

Mężczyźni przyjechali z całej Polski. Wśród nich "Wojownicy Maryi"

11 maja w sanktuarium w Gietrzwałdzie pojawili się członkowie grupy "Wojownicy Maryi", a także "Rycerze Kolumba" czy "Mężczyźni Świętego Józefa". Wydarzenie rozpoczęło się od oficjalnego powitania zgromadzonych przez metropolitę warmińskiego abp Józefa Górzyńskiego.

Bardzo się cieszę, że te środowiska mężczyzn szukają duchowego wsparcia. To, że przeżywają to wspólnie, jest też niezwykle cenne. Mamy potrzebę dostrzegania tego, iż w naszych dążeniach nie jesteśmy sami. I że są wśród nas również tacy, którzy – tak samo jak my – myślą, pragną i mają podobne potrzeby duchowe - stwierdził biskup.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego aktu przywołania mocy Ducha Świętego. Następnie uczestnicy spotkania wzięli udział w konferencji, której tematem przewodnim była droga do męskiej dojrzałości. Ponadto mężczyźni wysłuchali świadectw wiary oraz historii objawień w Gietrzwałdzie. Podczas spotkania nie zabrakło także wspólnej modlitwy różańcowej i uroczystej mszy św., a całość zakończyła Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Takie spotkania są bardzo potrzebne, bo na takich spotkaniach wymieniamy się doświadczeniem i odkrywamy, jak ważna jest rola mężczyzny w rodzinie. Naszą postawę budujemy na przyszłość, a z pomocą Matki Bożej łatwiej jest wypełniać męską misję - stwierdził Henryk Fociński, Wielki Rycerz Chorągwi Rycerzy Jana Pawła II.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić