Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Przyjęto "Lex TVN". Manifestacje i protesty w całej Polsce

118
Podziel się:

W całej Polsce trwają protesty w związku z piątkowym głosowaniem nad nowelizacją ustawy medialnej. "Lex TVN" może uderzyć w wolność mediów.

Przyjęto "Lex TVN". Manifestacje i protesty w całej Polsce
Sejm odrzucił 17 bm. bezwzględną większością głosów uchwałę Senatu o odrzuceniu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. (sko) PAP/Radek Pietruszka (PAP, PAP/Radek Pietruszka)

W piątek 17 grudnia niespodziewanie Sejm zajął się "lex TVN". Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, tzw. lex TVN dotyczący zmian w udzieleniu koncesji w przypadku mediów z zagranicznym kapitałem. Przepisy mogą uderzyć właśnie w TVN, której właścicielem jest amerykański koncern Discovery, ale także w każde inne media, w które inwestują zagraniczne przedsiębiorstwa.

"Lex TVN" przegłosowany. Protesty w całej Polsce

W niedzielę TVN wystosował apel w obronie stacji, który może podpisać każdy. Pod listem w ciągu kilkunastu godzin zebrano ponad 1,5 milionów podpisów. Prezydent ma na podpisanie ustawy 21 dni.

W Warszawie tłum zebrał się na Krakowskim Przedmieściu przed Pałacem Prezydenckim. Protesty pod hasłem "Wolne media, wolni ludzie, wolna Polska" mają miejsce w całym kraju: w Toruniu, Wrocławiu, Krakowie, Łodzie, Kielcach czy Katowicach.

Wśród tłumu pojawiło się wielu polityków. W Toruniu obecny jest poseł KO Arkadiusz Myrcha, a we Wrocławiu posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. W Warszawie jest Szymon Hołownia i Donald Tusk. Ten drugi wygłosił przemówienie.

Nie będę mówił do prezydenta Dudy, będę mówił do was. (...) Dobrze pamiętam, kiedy powstawała "Solidarność", to w gdańskiej stoczni ludzie zaczęli strajkować, bo była drożyzna. Ale strajkujacy wpisali do postulatów na jednym z pierwszych miejsc, żeby zgodnie z Konstytucją wprowadzić wolne media i wolność słowa. Tak rodziła się wtedy prawdziwa "Solidarność - przekazał ze sceny lider PO Donald Tusk.
Zobacz także: "Hipokryzja". Wyciekło nagranie z posłem Konfederacji
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(118)
Leon Z
10 miesięcy temu
Chyba demonstracje poparcia... 1. TVN to antypolska i antychrześcijańska stacja 2. identyczne przepisy są w całej UE i jakoś nikt nie protestuje. 3. TVN permanentnie szmaci wolność słowa i myli ją z samowolą słowa, a to co innego.
Obecny
10 miesięcy temu
To nie Lex Tvn to Lex widza w zabranianiu mu oglądania telewizji przez niego wybranej. Nie piszę prywatnej, bo prywatna jest też TVP - PIS-u i Kurskiego.
bibliamowi
10 miesięcy temu
Skoro naród w znacznej większości ignoruje prawo Boże uprawiając ostentacyjnie bałwochwalstwo - przestępstwo drugiego przykazania "Nie czyń podobizny aby się kłaniać" - Księga Wyjścia 20,4.5 (usunięte z dekalogu przez Kościół kontrreforamacji); to nic dziwnego że Bóg cofnął swoją ochronę temu krajowi. Rządzą teraz krajem opanowani tym samym duchem buty i ignorancji prawa Bożego jak Kościół przed którym klęczą. Ignorują wszelkie prawa i umowy ludzkie. Wyzwolenie od ich rządów wiedzie przez Reformację ewangelicką jak w XVI wieku, który przyniósł Polsce błogosławieństwa postępu i wysokiej rangi międzynarodowej. . "Nie będziecie sobie czynili bałwanów ani stawiali sobie podobizny rzeźbionej, ani kamiennych pomników, by im się kłaniać; gdyż Ja, Pan, jestem Bogiem waszym...Jeżeli będziecie postępować według moich ustaw i przestrzegać moich przykazań i je wykonywać... Udzielę pokoju temu krajowi, będziecie spoczywać, a nikt was nie wystraszy i miecz nie będzie przechodził przez wasz kraj". "A jeżeli będziecie postępować wobec mnie opornie i nie będziecie chcieli mnie słuchać, pomnożą siedmiokrotnie ciosy na was za wasze grzechy" - Kapłańska 26,21.
Ehh
10 miesięcy temu
Co znaczy antypolska? Czy polak polaka nie wykorzysta? Często jak to mowia swój swojego oszuka prędzej niż obcy.. Wiec nie rozumiem najwnosci ludzkiej że kupią takie naiwne teksty w 21 wieku, gdzie wszystko jest globalne a każdy może sobie zamieszkać gdzie chce... Ja mieszkam w Holandii i generalnie jak mówią o problemie na granicy to wypowiadają się z różnych perspektyw, trzeba również zaznaczyć że w każdym europejskim kraju są grupy którzy są przeciw albo za imigrantami,czy za lub przeciw lgbt.. Nie sądzę żeby cała Europa czy świat jak to Pis czy kk wskazuję uwzial się na Polskę czy Polaków... Myślę że pis i kk manipuluja i kręcą bo mają kupe kasy z tego.....generalnie oglądałem rzadko tv.. Ale jak włączę tvn to nie da się poznać że walcza z Pis czy kaczorem.. W tvp jak się włączy to można zobaczyć że reklamują działania rządu, zachwalają jak to zaj Pis działa, dziwi ile uwagi poświęcają Tuskowi, to naprawdę nie jest normalne, to wygloda jak zaklinanie rzeczywiśc albo jakąś faszystowska propagandówka..
Bolek
10 miesięcy temu
Te wieczorne spacery nienawistników są kwintesencją podłego poziomu edukacji. Tam większość przyszła poskamleć na pisiorów - i na tym ich wiedza się kończy.
Wacław
10 miesięcy temu
Tv oglądają bezmozgi, najpierw jaraja się faktami i wiadomościami A potem tańcem z gwiazdami i podobnymi durnotami. Niektórzy oglądają 1 z 10ciu i myślą że są lepsi od tych co z wypiekami śledzą jaka to melodia. Wszystko chlam.
benek.
10 miesięcy temu
precz z tvn, ogłupiającym ludzi jak inne telewizje
Hggh
10 miesięcy temu
Zbliżamy się do Białorusi oj tak
Wytrwały
10 miesięcy temu
TVN-ITI=TW Dik, Konarski, Mewa, Walter, Stokrotka itd. do tego Tusk - TW Oskar, zaciśnięte pięści, Marsowy wyraz twarzy, nienawiści itp. opluwanie, agresja słowna i ten człowiek chce być prezydentem, zresztą konkuruje z Trzaskowski i Budką!
Andzej Duda
10 miesięcy temu
Jeszcze raz, zkretynialy narod nie potrzebuje inteligentnych przywódców Amen
Wojtek
10 miesięcy temu
Strzelam, na protestach było 40 mln ludzi. Tak jest wszędzie na świecie. Pakiet większosciowy spółki nie może być w rękach obcego kapitału !
Normalna
10 miesięcy temu
Wolne to nie hejterskie ,klamliwe ,antypolskie. Wolność to odpowiedzialność.
Gospodarz
10 miesięcy temu
Dlaczego w Niemczech i Francji nie ma wolnych mediów? Bo nie ma TVN!
Antyjude
10 miesięcy temu
Do cenzorów tego POrtaliku.Prawda wcześniej czy później i tak wyjdzie na jaw.Powiem krótko :Bóg Honor Ojczyzna.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić