aktualizacja 

Przykry widok na Białorusi. Tyle zostało z grobów polskich żołnierzy

Białorusini zniszczyli groby żołnierzy Armii Krajowej w miejscowości Mikuliszki. W mediach społecznościowych pojawiły się fotografie, na których widać, że po pomnikach upamiętniających Polaków nie został nawet ślad.

Przykry widok na Białorusi. Tyle zostało z grobów polskich żołnierzy
Kwatery polskich żołnierzy zostały zlikwidowane (Twitter)

Strona białoruska po raz kolejny wysyła nienawistne sygnały wobec Polski. Aleksander Łukaszenka od początku inwazji Rosjan na Ukrainie jako jeden z nielicznych udziela pełnego poparcia bestialskim decyzjom Władimira Putina. Nie ma tygodnia, aby propaganda na Białorusi nie tworzyła nowych kłamstw na temat kraju i szerzyła wrogiego nastawienia.

Najnowsze doniesienia z Białorusi są bardzo smutne. Wiceprezes ZPB Marek Zaniewski poinformował o działaniach, których dopuścili się Białorusini w miejscowości Mikuliszki. Okazało się, że znajdująca się tam kwatera żołnierzy AK została zrównana z ziemią. Nie wiadomo co było bezpośrednią przyczyną likwidacji grobów, jednak można się domyśleć, że jest to odpowiedź Białorusi na krytykę inwazji w Ukrainie ze strony Polski.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Sprawę nagłośnił na Twitterze Robert Tyszkiewicz. Przewodniczący Komisji Łączności z Polakami za Granicą przekazał złe wieści i opublikował fotografie przed i po rozbiórce. Niestety na zamieszczonych przez niego zdjęciach widać, że Białorusini zadbali, aby nie został nawet ślad po pomniku poświęconym polskim żołnierzom. Po jego zburzeniu w miejscu tym pojawił się piach.

"Barbarzyński akt państwowego wandalizmu"

Robert Tyszkiewicz nie przebierał w słowach. Poseł Platformy Obywatelskiej w swoim wpisie nazwał działania Białorusinów "barbarzyńskim aktem państwowego wandalizmu". Sprawa wywołała również ogromne poruszenie w wielu polskich internautach, którzy potraktowali ją jako atak na polską historię. Przewodniczący Komisji Łączności z Polakami za Granicą zapowiedział już, że wydarzenia z Mikuliszek muszą spotkać się ze stanowczą reakcją ze strony władz Polski.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić