aktualizacja 

Na tacę nie dał nic. Przyłapała go w Lidlu i się zaczęło

211

Mężczyzna nie dał pieniędzy na ofiarę podczas mszy, a jedna z parafianek wypomniała mu to na Facebooku. Swoje żale wylała na stronie z miejskimi ogłoszeniami. Wygląd mężczyzny opisała ze szczegółami. Zarzuciła mu, że zamiast wspierać Kościół, kupował w Lidlu "ekskluzywne produkty".

Na tacę nie dał nic. Przyłapała go w Lidlu i się zaczęło
Ełk. Opisała w sieci mężczyznę, który nie dał na tacę (Adobe Stock, Facebook)

Wpis mieszkanki Ełku na Facebooku od kilku dni robi prawdziwą furorę. Anonimowa parafianka zarzuca skąpstwo mężczyźnie widzianemu na mszy.

Nie pozdrawiam skąpca, który na niedzielnej mszy 12 lutego w dużym kościele nie dał na tacę. Ubrany na czarno wysoki brunet. Widziałam cię dzisiaj 16 lutego, jak płacisz grubymi pieniędzmi w Lidlu przy kasie za ekskluzywne produkty - napisała kobieta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Ksiądz już nie zapuka. "Konieczne jest wprowadzenie podatku kościelnego"

Post mieszkanka Ełku zamieściła na grupie "Nowe spotted: Ełk". Od chwili publikacji cieszy się on ogromną popularnością. Internauci w większości nie rozumieją, dlaczego obca kobieta rozlicza z pieniędzy nieznajomego. Inni zaś zarzucają jej religijny fanatyzm.

Szatan to ten, kto zagląda w portfel - piszą i dodają, że "ciekawość to pierwszy stopień do piekła". - Pilnuj własnego nosa - grzmi kolejna oburzona osoba.

Nie brakuje też dowcipnych wpisów. Jeden z komentujących sugeruje, że skoro mężczyzna był ubrany na czarno i kupował luksusowe produkty, to pewnie był to... sam ksiądz!

Najbardziej jednak zaskakuje dalsza część postu anonimowej mieszkanki Ełku. Kobieta wprost ocenia w nim zachowanie mężczyzny i wyklucza go ze wspólnoty.

Słuchaj, jak mogłeś tak źle postąpić? Takich jak ty nie potrzebujemy w naszej wspólnocie patriotyczno-katolickiej. Mam nadzieję że rozmyślisz swoje złe zachowanie i nie będziesz więcej słuchał szatana.

"Patriota to nie tylko katolik" - komentują oburzeni internauci. Inni wprost odwołują się do zarobków księży i szeroko komentowanych w ostatnim czasie danin na Kościół katolicki. Co sądzicie o tej wymianie zdań, postawie klienta dyskontu oraz parafianki?

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić