"Przyłapali" pociąg Putina. To tam nim jeździ

Od kilku dni pojawiają się doniesienia o "nuklearnym pociągu", którym podróżuje Władimir Putin. Niezależni dziennikarze twierdzą, że dla rosyjskiego przywódcy stworzono tajną sieć kolei. Teraz na podstawie zdjęć miłośnikom kolei udało się ustalić, że skład często jeździ do rezydencji Putina w Wałdaju.

"Przyłapali" pociąg Putina. To tam nim jeździ
Przyłapali pociąg Putina. To tam nim jeździ (Getty Images, Contributor#8523328)

W ostatnich dniach niezależne rosyjskie media podały, że rosyjski prezydent coraz częściej jeździ po kraju pociągiem, a nie samolotem. Ma do tego specjalny skład - "pociąg nuklearny", który stacjonuje w zajezdni na stacji Moskwa-Kalanczewskaja. Jest to prywatna stacja, z której korzystają tylko osoby wysoko postawione.

Pociąg Putina

Pociąg specjalny prezydenta wielokrotnie był widywany przez kolejarzy i miłośników kolei. Jego zdjęcia pojawiały się m.in. w listopadzie 2018 r. lub kwietniu 2020 r. Pociąg należy do firmy Grand Service Express, która była powiązana z bliskim przyjacielem Putina - Jurijem Kowalczukiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rosjanie w tarapatach. "Tam już nie mają czego szukać"

Putin przesiadł się do pociągu nie bez powodu. Ruch pociągów jest trudniejszy do śledzenia w porównaniu z samolotami - istnieją bowiem liczne serwisy, które pozwalają na uzyskanie informacji o większości lotów.

To tak wygląda pociąg Putina

Ponadto niektóre z miejsc odwiedzanych przez Putina znajdują się w pobliżu granicy z Ukrainą, gdzie trwają działania wojenne, dlatego pojawiają się obawy, że samolot z Putinem mógłby zostać zestrzelony.

Portal "Vot tak" dotarł do zdjęć, które wskazują na to, jak rzeczywiście wygląda i gdzie jeździ pociąg Putina. Stało się to możliwe dzięki miłośnikom kolei, którzy regularnie robią zdjęcia ciekawostkom kolejowym.

Nie używają lokomotyw elektrycznych

Ze zdjęć wynika, że pociąg Putina składa się z zaledwie 12 wagonów, z czego trzy mają białe "czapki". Źródło "Vot Tak" bliskie kierownictwu kolei rosyjskich mówi, że są to obudowy specjalnego sprzętu łączności.

Na czele pociągu widoczne są dwie lokomotywy spalinowe TEP70BS. Rozmówca "Vot Tak" zapewnia, że ​​władze w zasadzie nigdy nie używają lokomotyw elektrycznych do przemieszczania najwyższych urzędników, bo zawsze może wystąpić problem z prądem.

Putin jeździ do swoich rezydencji

Zdjęcie zostało zrobione w pobliżu miasta Wałdaj. Miłośnicy kolei twierdzą, że pociąg jeździ przez odcinek torów, który prowadzi do rezydencji Putina w tej miejscowości. Skład pojawiał się w tych okolicach wielokrotnie, o czym świadczą zdjęcia.

Nie wiadomo, czy sam Władimir Putin jest w środku. Portal "Vot Tak" zaznacza, że skład pociągu specjalnego – liczba wagonów i lokomotyw – może być różny, ale obecność wagonów komunikacji specjalnej, brak oznakowania oraz co najmniej dwie lokomotywy spalinowe na czele pociągu (bez lokomotyw elektrycznych) są zawsze.

Trwa ładowanie wpisu:telegram
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić