Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|
aktualizacja

Przymus szczepień na uczelni w Gdańsku? Inaczej nie zaliczysz przedmiotu

122
Podziel się:

Na kontrowersyjny pomysł wpadła jedna z gdańskich uczelni. Do zaliczenia obowiązkowego przedmiotu na studiach wymagana jest obecność na obozie zimowym. Szkopuł w tym, że aby zostać do niego dopuszczonym, trzeba zaszczepić się na koronawirusa.

Przymus szczepień na uczelni w Gdańsku? Inaczej nie zaliczysz przedmiotu
Gdańska uczelnia do zaliczenia przedmiotu dopuszcza wyłącznie zaszczepionych studentów (CC BY-SA 3.0, Artur Andrzej)

Poruszenie w sieci wywołało zarządzenie Dziekana Wydziału Kultury Fizycznej Akadamii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Dokument wskazuje, że w organizowanym przez uczelnię obozie zimowym wziąć mogą udział wyłącznie studenci w pełni zaszczepieni na COVID-19.

Osoby niezaszczepione nie zostaną dopuszczone do uczestnictwa w obozie, a tym samym zostaną skierowane na powtarzanie przedmiotu – czytamy w dokumencie.

Nie masz "paszportu covidowego"? Będziesz powtarzał przedmiot na uczelni

Dalej można dowiedzieć się, że studenci po przybyciu na miejsce zakwaterowania zostaną poproszeni o wypełnienie kwestionariusza sanitarno-epidemicznego. Będą także musieli przedstawić "paszport covidowy".

Dziekan AWFiS w Gdańsku dr Piotr Makar uzasadnia swoje zarządzenie rządowymi obostrzeniami dotyczącymi branży hotelarskiej i sportowej. Uczelnia nie przewiduje alternatywnej możliwości zaliczenia obozu zimowego.

Studiowanie tylko dla zaszczepionych? Internauci oburzeni

Skan pisma trafił na portal społecznościowy wykop.pl. Internauci są oburzeni postępowaniem władz uczelni. Pod wpisem pojawiło się mnóstwo nieprzychylnych komentarzy.

Typ za ciasną czapeczkę założył – napisała o dziekanie jedna z osób o nicku "nochybaniebardzo".
Wolność się kończy, jesteśmy coraz bliżej – dodał kolejny internauta o pseudonimie "ZjemCiDywan".

Obejrzyj także: Przemysław Czarnek "powinien odejść". Mocny komentarz Katarzyny Lubnauer

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(122)
Zdegustowany
5 miesięcy temu
Drodzy administratorzy, dlaczego usuwacie komentarze z linkami, np do sprostowania tego Zarządzenia, albo do artykułów o śmierci osób po przyjęciu szczepionki, ale zostawiacie komentarze (po zgłoszeniu do moderacji) stwierdzające że Facetowi ktoś powinien 'sprzedać kosę na ulicy' lub że 'ktoś powinien pójść do niego z odpowiednim wyposażeniem, by było po sprawie, a inni potem by się bali'? Nie chcecie hejtu w komentarzach a pozwalacie na takie coś? Przecież ktoś jeszcze weźmie takie teksty na poważnie i dopiero wtedy bedzie nieszczęście.
A...a
5 miesięcy temu
Takie sprawy powinny być konsultowane z Samorządem Studenckim. Jeżeli nie było - wstyd Uczelnio, ale jeżeli było i oni się zgodzili - to o co ta burza?
bowa
5 miesięcy temu
brawo uczelnia
000
5 miesięcy temu
przymuszanie do szczepienia powinno być karalne
thx
5 miesięcy temu
Czyżby zarządzającemu obowiązkowe szczepienie szczepionki padły na mózg? Współczuję :(
Reggae
5 miesięcy temu
Przypominam, ze szczepienia nie są obowiazkowe.
Stary
5 miesięcy temu
Jest na to prosty sposób. Ktoś musi pójść do Dziekana z odpowiednim wyposażeniem. Jedna osoba się poświęci ale już nikt więcej czegoś takiego nie zrobi. Ze strachu.
Aneta
5 miesięcy temu
Uczelnia wydała sprostowanie, a raczej doprecyzowanie. Poprłnili błąd, wiec teraz się tłumaczą.
Emeryt
5 miesięcy temu
Ej ty dziekan jesteś "Capo" z 1939 roku??????????
oko
5 miesięcy temu
Się nie podoba to wypad
Absolwent
5 miesięcy temu
Studia nie są obowiązkowe, a jak decyzje Władz się nie podobają to zawsze można wziąść urlop dziekański i przeczekać sytuację. Większość dzisiejszych studentów (ale całe szczęście nie wszyscy) przyjmują, że jak pojawili się na Uczelni to im się bezkrytycznie wszystko należy. A tak nie jest. Każdy ma obowiązki i Uczelnia i student. Źle zrobili, że taki tekst opublikowali. Każdy kto był na tym obozie (bo obowiązkowy jest od lat) wie, że jest on za granica, we Włoszech i całość organizuje AWF. Jeżeli tamte hotele wymagają paszportu covidowego to co Uczelnia może zrobić? Ten kto nie chce się szczepić niech sam sobie ogarnie transport, zakwaterowanie, wyżywienie, testy przy przekraczaniu granicy i niech po prostu pojawi sie na stoku na zajeciach. Przecież go nie wyrzucą z zajęć. A jak ktoś nie może zaszczepić się z przyczyn medycznych (bo i takie osoby są) to niech pójdzie do Władz, pokaże zaświadczenie od lekarza i na pewno znajdzie się alternatywa.
MP po szkodzi...
5 miesięcy temu
POPIERAM SZCZEPIĆ SIĘ DLACZEGO JA ZASZCZEPIONY MAM RYZYKOWAĆ KONTAKT Z LUDZMI O WIEKSZYM NOSICIELSTWIE WIRUSA I ZWIĘKSZAĆ MOJE RYZYKO ZACHOROWANIA?
Viola
5 miesięcy temu
Sprawę prosze od razu skierować na droge Sądową. Prawnik. Adwokat. Będą wiedzieli CO z tym zrobić. Oskarżenie o dyskryminacje...zadośćuczynienie za straty moralne i etyczne... Odszkodowanie należy się jak nic i przyda sie młodym a Uczelni i INNYM TEGO TYPU POMYSŁODAWCOM da kopa w cztery litery i nauczy aby pomyśleć...pomyśleć władzo Uczelni- i tacy mają wykładać na Uczelni jak młodym pokazują bezprawne podejście i dyskryminację na start. Trzymam kciuki. Na pewno sprawę macie wygraną. Wg Konstytucji - bez dwóch zdań - na szczęście Konstytucji nie da się jeszcze zmienić i przekupić.!
Wyrocznia
5 miesięcy temu
Zaskarżyć uczelnię. Odszkodowanie przyda się młodym na start w zycie. Tylko korzystać z takich sytuacji. Dobry prawnik i do przodu :)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić