aktualizacja 

Przywrócono konto Julii Nawalnej na platformie X. Dlaczego zniknęło?

To była zaskakująca, ale – na szczęście – krótka nieobecność. Po kilkudziesięciu minutach przywrócono konto Julii Nawalnej, wdowy po opozycjoniście Aleksieju Nawalnym, na platformie X (dawniej Twitter). Nie jest do końca jasne, z jakiego powodu konto zostało zawieszone przez operatora.

Przywrócono konto Julii Nawalnej na platformie X. Dlaczego zniknęło?
Konto Julii Nawalnej zostało zawieszone na kilkadziesiąt minut (X)

Minęło kilka dni od oficjalnego ogłoszenia śmierci Aleksieja Nawalnego. Żona opozycjonisty, Julia Nawalna, nie pogrążyła się w rozpaczy. Ból przekuła w działanie i zapowiedziała, że będzie kontynuować dzieło swojego męża.

[...] Chcę, aby Putin i wszyscy wokół niego wiedzieli, że zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za wszystko, co zrobili naszemu krajowi, mojej rodzinie. A ten dzień nadejdzie już wkrótce – powiedziała podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, tuż po tym, jak otrzymała tragiczne wieści o śmierci męża.

W poniedziałek wdowa opublikowała na platformie X poruszający wpis, w którym domagała się zwrotu ciała swojego męża i zaapelowała do rosyjskich władz o pozwolenie na jego godny pochówek. Na razie ludzie Władimira Putina są głusi na apele rodziny i przyjaciół prawnika oraz opozycjonisty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rosjanie o transporcie ciała Nawalnego. Kamery uchwyciły specjalny konwój

Nawalna uważa, że jej mąż został otruty nowiczokiem i głośno mówi o swoich przypuszczeniach. Oskarżyła Putina o zabicie jej męża, i zapowiedziała, że wkrótce przedstawi dowody w tej sprawie. "Wymienimy nazwiska i pokażemy twarze" – zaznaczyła w rozmowach z zachodnimi mediami.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przywrócono konto Julii Nawalnej na portalu X

We wtorek konto Julii Nawalnej na platformie X zostało zawieszone. Dlaczego? Na profilu pojawiła się jedynie ogólna informacja, w której wyjaśniono, że chodzi o "złamanie zasad platformy" (było to krótko po publikacji wspomnianego wyżej posta). Koncern nie odpowiedział na razie na pytania dziennikarzy w tej sprawie.

Po kilkudziesięciu minutach profil Julii Nawalnej został odblokowany i działa tak, jak dawniej. Do sprawy nie odniosły się władze X, głosu nie zabrał też Elon Musk, właściciel portalu i komentator bieżących wydarzeń na świecie. Często w takich przypadkach internauci skłaniali go do rozmowy, na razie jednak miliarder milczy.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić