Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Puczyści uszkodzili drogi. W Rosji sprzątają bałagan po wagnerowcach

Próba przewrotu w Rosji zbiera swoje konsekwencje na różnych płaszczyznach. Przemarsz Grupy Wagnera doprowadził do zachwiania stabilności rządów Władimira Putina i... zniszczenia wielu dróg. Problem mają m.in. w Rostowie nad Donem. Tam władze muszą odbudować 10 kilometrów jezdni.

Puczyści uszkodzili drogi. W Rosji sprzątają bałagan po wagnerowcach
Wiele zniszczonych dróg - to zostało po puczu wagnerowców (Telegram)

Zdjęcia publikowane m.in. na Telegramie i Twitterze nie pozostawiają wątpliwości - pucz Grupy Wagnera był bardzo kosztowny. Rosjanie muszą posprzątać po działaniach armii zarządzanej przez Jewgienija Prigożyna, ale też żołnierzach MON, budujących zasieki na ulicach.

Trwa ładowanie wpisu:telegram

W przejętym przez wagnerowców Rostowie nad Donem zniszczono aż 10 kilometrów dróg, w tym kluczowe szlaki wyjazdowe z miasta. Wszystko przez przejazd ciężkiego sprzętu wojskowego, który nie jest dostosowany do poruszania się po publicznych trasach.

Rosyjskie władze podkreślają, że droga ma być załatana w niedługim czasie. Ekspresowe tempo wynika ze strategicznego znaczenia trasy dla transportu cywilnego, ale również wojskowego w Rosji.

W Rostowie nad Donem ponad 10 tys. metrów kwadratowych drogi zostało uszkodzonych po wkroczeniu PMC Wagnera do miasta. Jednak lokalne władze obiecują naprawić szkody w ciągu dwóch dni — informuje kanał Baza na Telegramie.

Wiele zniszczeń, nerwowa atmosfera na ulicach

Przypomnijmy, że podczas sobotniego puczu doszło do wielu incydentów na terenie Rosji. Strony tego osobliwego konfliktu strzelały do siebie w powietrzu (dowodem jest opublikowane w sieci nagranie), a obywatele stojący za puczystami bili się w Rostowie ze zwolennikami regularnej armii Rosji.

Ostatecznie pucz zakończył się bezkrwawym rozwiązaniem i wycofaniem wojsk wagnerowców z przejętych terenów. Podkreślmy, że filmy publikowane w internecie dowodzą, że Grupa Wagnera była żegnana przez Rosjan z honorami.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić