Pugaczowa na celowniku rosyjskich służb. "Jest wspierana z zagranicy"

Szef Federalnego Projektu Bezpieczeństwa i Walki z Korupcją Witalij Borodin skierował prośbę do Prokuratury Generalnej Rosji o sprawdzenie, czy rosyjska piosenkarka Ałła Pugaczowa finansowała Siły Zbrojne Ukrainy. Artystka od początku wojny solidaryzuje się z Ukraińcami.

Pugaczowa na celowniku rosyjskich służb. "Jest wspierana z zagranicy"
Alla Pugaczowa na celowniku służb (Getty Images, 2011 Epsilon)

Jak podaje portal gazeta.ru, Borodin był zaniepokojony faktem, że mieszkająca w Izraelu piosenkarka otwarcie krytykuje rosyjską "operację specjalną w Ukrainie" (tak wojnę nazywają rosyjscy propagandyści).

Proszę o sprawdzenie Ałły Borysownej Pugaczowej w sprawie pomocy finansowej dla Sił Zbrojnych Ukrainy – czytamy w apelu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Rosja się kompromituje". Gen. Pacek o działaniach wojsk Putina

Pugaczowa "finansuje Siły Zbrojne Ukrainy"?

Szef Federalnego Projektu Bezpieczeństwa i Walki z Korupcją zwrócił też uwagę, że Pugaczowa "wspiera innych artystów, którzy opuścili Rosję i krytykują operację specjalną, udzielając pomocy - w tym finansowej - Siłom Zbrojnym Ukrainy".

Dodał, że jego agencja podejrzewa, że antywojenna pozycja Ałły Pugaczowej "jest wspierana przez finansowanie z zagranicy". Zdaniem Borodina, wcześniej zakładano, że Pugaczowa "może mieć powiązania z zachodnimi służbami wywiadowczymi".

Pugaczowa skrytykowała wojnę

Ałła Pugaczowa jest jedną z najbardziej znanych radzieckich i rosyjskich piosenkarek. Uważana jest za ikonę rosyjskiej piosenki i kochały ją miliony Rosjan. Jednak od wybuchu wojny w Rosji zaczęła się poważna nagonka na artystkę.

Wszystko dlatego, że otwarcie skrytykowała ona rozpętaną przez Putina wojnę w Ukrainie. To samo zrobił jej mąż, aktor i komik Maksim Gałkin. Rodzina wyprowadziła się do Izraela, a Pugaczowa sama poprosiła o wpisanie jej na listę "agentów zagranicznych".

Solidaryzuję się z moim mężem, [...] który życzy swojej ojczyźnie dobrobytu, spokojnego życia, wolności słowa i zakończenia zabijania naszych сhłopców dla iluzorycznych celów, które czynią nasz kraj pariasem i sprawiają, że życie naszych obywateli jest cięższe – napisała we wrześniu artystka.

Pugaczowa to nie pierwsza artystka, która znalazła się na celowniku rosyjskich służb. Wcześniej o finansowanie ukraińskich sił podejrzewano m.in. córkę Pugaczowej - Kristinę Orbakaite i wnuka piosenkarki Nikitę Presniakowa.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić