aktualizacja 

Pukają do domów Polaków. Pod żadnym pozorem nie wpuszczaj ich do środka

627

Straż pożarna ze Śląska wydała ostrzeżenie, które może uratować dorobek niejednej osoby. Okazuje się, że realnym zagrożeniem stała się grupa oszustów. Osoby te przebierają się za strażaków i wchodzą do mieszkań Polaków.

Pukają do domów Polaków. Pod żadnym pozorem nie wpuszczaj ich do środka
Pukają do domów Polaków. Strażacy ostrzegli przed oszustami (Getty Images, miroslav110)

Oszuści nadal sprawiają ogromne problemy polskiej policji. Niestety, z roku na rok oszuści wybierają coraz to nowsze i bardziej przebiegłe sposoby na oszukiwanie niewinnych osób.

Tym razem przed przestępcami ostrzega straż pożarna z Tarnowskich Gór. Chodzi o oszustwa metodą "na strażaka". Chociaż trudno w to uwierzyć to pojawiły się osoby, które przebrane w mundury próbują dostać się do mieszkań pod pretekstem kontroli przeciwpożarowej. Niemoralny sposób stał się poważnym problemem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Biedroń o sytuacji Tuska. Wspomniał Adamowicza

Strażacy alarmują, że przypadek oszustwa metodą "na strażaka" pojawił się na terenie powiatu tarnogórskiego. Osoby przebrane w mundur próbowały dostać się do mieszkania starszej kobiety. Grupa tłumaczyła, że przyszła na kontrolę przeciwpożarową. Kolejnym uzasadnieniem jest rzekome założenie czujników dymu. Informacja została potwierdzona przez straż pożarną z Tarnowskich Gór.

"Apelujemy o czujność"

Oszustów można rozpoznać w bardzo łatwy sposób. Strażacy tłumaczą, że nie przeprowadzają kontroli przeciwpożarowej w budynkach mieszkalnych oraz że wszystkie kontrole odbywają się po uprzednim zawiadomieniu pisemnym. Oznacza to, że niezapowiedziana wizyta osób podających się strażaków w domu powinna wzbudzić podejrzenia.

Apelujemy o czujność i ostrożność w takich sytuacjach. W przypadku poważnych wątpliwości, co do wizyty strażaków należy skontaktować się z tutejszą Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach lub zawiadomić policję – apelują strażacy.
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić