Rachunki za ogrzewanie wyższe o 600 proc. Mieszkańcy zrozpaczeni

145

W całym kraju rosną ceny gazu i energii elektrycznej. Skala podwyżek w niektórych miejscowościach jest jednak szokująca. Przykładowo w Jastrowiu (woj. wielkopolskie) opłaty za ogrzewanie podskoczą o kilkaset procent.

Rachunki za ogrzewanie wyższe o 600 proc. Mieszkańcy zrozpaczeni
Gigantyczne podwyżki za ogrzewanie. (Pixabay)

Poziomy cen gazu na rynkach dynamicznie rosną. Nikt nie spodziewał się jednak skali tych podwyżek. W fatalnej sytuacji znaleźli się mieszkańcy miejscowości Jastrowie na terenie powiatu złotowskiego.

Zakład Energetyki Cieplnej i Usług Komunalnych w Jastrowiu poinformował swoich klientów, że od 1 grudnia wzrastają opłaty za ogrzewanie. Nikt nie spodziewał się jednak, że podwyżka nastąpi o... blisko 600 procent!

Skąd wzięła się taka kwota? Grzegorz Białas, prezes Zakładu Energetyki Cieplnej i Usług Komunalnych w Jastrowiu, tłumaczy, że wcześniej spółce ceny podniosła firma Fortum, od której przedsiębiorstwo kupuje gaz służący do ogrzewania domów.

Mocne słowa do rządu

Białas otwarcie krytykuje także obecny rząd, który jego zdaniem niewiele robi, aby pomoc w tej trudnej sytuacji.

Państwo teraz się od nas odwróciło i zostawiło nas samych ze słusznym niezadowoleniem ludzi. Wszyscy będą do nas mieli pretensje, ale to nie my jesteśmy adresatem owych pretensji. Adresatem jest państwo - podkreśla w rozmowie z asta24.pl.
Zobacz także: Wiemy, co w kuluarach mówią o Mejzie. Poseł zdradza
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić