Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Radny PiS: "Niemcy powinno się bombardować co 50 lat"

49
Podziel się:

"Niemcy powinno się bombardować co 50 lat, bez podania przyczyny" - mówił radny PiS z Radomia Dariusz Wójcik w lokalnej rozgłośni radiowej. Sprawą zajęła się prokuratura, która początkowo odmawiała wszczęcia śledztwa.

Radny PiS: "Niemcy powinno się bombardować co 50 lat"
Dariusz Wójcik (Facebook, Dariusz Wójcik)

Wójcik stwierdził, że słowa o bombardowaniu Niemiec jako pierwszy wypowiedział Winston Churchill. Prokuratura początkowo nie chciała reagować na zachowanie Wójcika. Twierdzono, że "brakuje znamion czynu zabronionego".

Od decyzji zażalenie do sądu złożył Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Już wcześniej uważał on, że radny PiS z Radomia nawoływał do popełnienia przestępstwa i nienawiści wobec narodu niemieckiego.

Sąd rozpatrzył już to zażalenie. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Agnieszka Borkowska poinformowała PAP, że postanowił uchylić decyzję prokuratury. Uznano bowiem, że była ona przedwczesna, a postępowanie wymaga uzupełnienia.

W związku z tym zostało wszczęte śledztwo. Zgodnie z zaleceniami sądu, będzie uzupełniany materiał dowodowy i dopiero po jego skompletowaniu i przeanalizowaniu zostanie podjęta merytoryczna decyzja - dodała Borkowska.

Śledczy sprawdzą, czy autorem tych słów był Churchill

Teraz śledczy ustalą, czy autorem wypowiedzi: "Niemcy powinno się bombardować co 50 lat, bez podania przyczyny" był były premier Wielkiej Brytanii Winston Churchill, jak wskazywał Dariusz Wójcik.

Zadaniem prokuratury będzie odnalezienie źródła historycznego tej wypowiedzi. Będziemy ustalać, czy faktycznie kiedyś taka wypowiedź Churchilla była gdzieś zawarta, czy może jest to jednak stwierdzenie autorstwa radnego Wójcik - podkreśliła rzeczniczka prokuratury w Radomiu.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(49)
Olo
9 miesięcy temu
Ma rację. W 1919 roku Churchill powiedział: „Niemcy powinno się bombardować co 50 lat, profilaktycznie, bez podania przyczyny”. Był słabym politykiem ale w tym wypadku miał rację. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych... po raz kolejny pokazuje swój poziom.
teed
9 miesięcy temu
pewnie mu się marzy posadka za 70000 zł
Zoom-owiec
9 miesięcy temu
Radny PiS jest za głupi żeby to wymyślić, to są słowa Churchilla.
Czesiek 50.
9 miesięcy temu
Członek pis i wszystko jasne.!!!
Jp4
9 miesięcy temu
Uszy bolą.😱
Jerry
9 miesięcy temu
Przez 1000 lat istnienia Państwa Polskiego, Niemcy co rusz nas napadali, a to jako Prusy, a to jako Krzyżacy, a to jako Brandenburgia, jako Rzesza lub jako Niemcy. Wywołali dwie najpotworniejsze w historii wojny światowe. Dokonali trzech rozbiorów Polski. To naród chory z nienawiści. Słowa Churchilla to święta prawda.
Wojciech
9 miesięcy temu
A JEDNAK PRAWDA GDZIE MOJE WYPOWIEDZI
Wojciech
9 miesięcy temu
RADNY PIS WAS SPRAWDZA
Sidematic
9 miesięcy temu
To jest cytat z Winstona Churchilla. Skądinąd bardzo trafny. Niemcom rególarnie przewraca się w głowach i z powodu swoich chorych ambicji wywołują krwawe wojny. Takie bombardowanie ostudziłoby ich żądzę władzy nad światem.
ewa
9 miesięcy temu
Niemcy na nic więcej nie zasługują ludobójcy Narodów !!!
Ha ha ha
9 miesięcy temu
SAMI POLSCY FASZYSCI NA TYM FORUM - PANOWIE PO 60??? ROZWIEDZENI???
Teletutek
9 miesięcy temu
A panu powinni robić codziennie elektro wstrząsy na umyśle i wszystkim podobnie myślącym.
;-))
9 miesięcy temu
Wolne media, TVN!
nazis
9 miesięcy temu
Winston Churchill był germanofilem. Chwała rasy germańskiej była mu bliska. W czasie wojny oczywiście trwała walka. Prawdopodobnie był bierny co do podzielenia Niemiec na wschodnie i zachodnie.непростительное преступление
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić