Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Rafał Trzaskowski po debacie w Lesznie. Obietnice wyborcze, deklaracje, nowe informacje

20
Podziel się

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta wziął udział w spotkaniu z dziennikarzami 6 lipca w Lesznie. Rafał Trzaskowski odpowiadał na wiele pytań dotyczących jego pomysłu na prezydenturę. Czego dowiedzieliśmy się po tej jednoosobowej debacie?

Rafał Trzaskowski po debacie w Lesznie. Obietnice wyborcze, deklaracje, nowe informacje
Jakie są nowe obietnice wyborcze Rafała Trzaskowskiego? (PAP, PAP, Andrzej Grygiel)
bCOpZSPV

Rafał Trzaskowski nie skorzystał z zaproszenia TVP na debatę prezydencką w Końskich, określając to wydarzenie jako "kolejną ustawkę". Zamiast tego zorganizowana została "Arena Prezydencka" w Lesznie, w której wziął udział kandydat KO na prezydenta oraz dziennikarze 20 różnych polskich redakcji.

Dziennikarze mieli możliwość zadania dwóch pytań w ciągu minuty, natomiast Rafał Trzaskowski odpowiadał na nie w ciągu łącznie czterech minut. Pytania zadawane były w bardzo szerokim spektrum, nie wszystkie na pewno okazały się dla prezydenta Warszawy wygodne.

bCOpZSPX

Obietnice wyborcze Rafała Trzaskowskiego. Co nowego wiemy?

Wykorzystując okazję, Trzaskowski zapewnił, że istnieje ogromna potrzeba reformy mediów publicznych. Zapewnił, że po objęciu stanowiska prezydenta na pewno przeprowadziłby audyt TVP, a następnie dążył do tego, aby TVP Info zostało całkowicie zlikwidowane.

To, co się dzieje, jeżeli chodzi o telewizję publiczną, to jest coś absolutnie nieprawdopodobnego. Używana jest tylko i wyłącznie do manipulacji, do kłamstw, do tego, żeby napuszczać na siebie ludzi i ja jasno to powiedziałem, że w związku z tym TVP Info zlikwiduję i będę robił wszystko, żeby zostało ono zlikwidowane, bo uważam, że nie da się odbudować wiarygodności telewizji informacyjnej w TVP - mówił Trzaskowski.

Istotną kwestią poruszoną przez Trzaskowskiego była również reforma zakładająca pomoc socjalną dla osób chcących zmodernizować swoje mieszkania w kierunku "Zielonego Ładu". Obejmować ona będzie dopłatę w wysokości 10 tysięcy złotych na remont mieszkania, w którym będą instalowane np. panele fotowoltaiczne. Zdaniem polityka, fundusz nie tylko pomoże osiągnąć strategiczne cele polityki klimatycznej, ale także pobudzi koniunkturę rynkową.

bCOpZSQd

Na pewno dobrą informacją dla Polaków jest także inna obietnica złożona przez obecnego prezydenta Warszawy. Zapowiedział on bowiem w bardzo dosadny sposób, że nie poprze żadnego projektu, który zwiększyłby finansowe obciążenia dla obywateli. Przyznał jednocześnie, że po objęciu nowego stanowiska zostanie powołana Rada Gabinetowa, która zajmie się aktualną sytuacją gospodarczą państwa.

Mamy rozpasaną władzę, musi być ktoś, kto będzie jej patrzył na ręce i pobudza, kiedy nie robi nic, kiedy całe grupy pozostawione są same sobie w kryzysie - powiedział Trzaskowski.
bCOpZSQy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
Gość
miesiąc temu
Pan Trzaskowski we wszystkich obietnicach zapomina że Prezydent sam nie może nic uchwalić i zrobić. Musi to zaakceptować Sejm i Senat. Polska to nie jeden człowiek.
Elita
miesiąc temu
Rafał jak wygram w lotto to postawię Ci pomnik🤪A po debatach głosuję na Andzeja
Rybka
miesiąc temu
Rafał wygrałeś;wodery teraz będziesz mógł swobodnie poruszać się po zalanej warszawie🤪
bCOpZSQz
Kama
miesiąc temu
To są jak na razie obiecanki, które mogą być spełnione tak samo, jak obiecanki jako prezydenta Warszawy, czyli 666 ławek pomalowanych w kolorach tęczy za 2 mln zł.
Koko
miesiąc temu
O fake newsy rafal:)
Najnowsze komentarze (20)
racjo
miesiąc temu
"Na złość mamie odmrożę sobie uszy" tak wygląda powód pójścia na wybory na Trzask....CZEMU? Przecież jak nie jesteś za Trzask... i nie jesteś za Dud... to NIE IDŹ NA WYBORY!
max
miesiąc temu
Jak on wygra to ciekawe ile ustaw podpisze. Kto powie ile ustaw poparło PO w głosowaniach? PiS będzie pracował nad ustawami a prezydent nic nie podpisze a potem powiedzą że pisiory nic nie zrobili przez całą kadencje
Wyborca
miesiąc temu
Do Was studenciki, niezłych przekrętów musiały narobić Wasze tatuśki i mamuśki, że tak wspieracie Trzaskowskiego, człowieka, który nawet nie umiałby pokierować taczką, musiałby mieć do niej pomocników. Ludzie niedowidzący bardziej widzą, ludzie głusi, bardziej słyszą niż Wy studenciki. Prawdziwi studenci, wierzymy w Was, że nie dacie się oślepić i nie staniecie się głuchymi na głosy ludzi, którzy Was ostrzegają, którzy doznali cierpienia przez takich jak Trzaskowski. Warszawa jest tego przykładem. Nigdy nie umiał sobie poradzić i nie starał się. Jest to po prostu leń. Sam jego chód to pokazuje. Oprawcy Polski czekają tylko na jego prezydenturę, bo wiedzą jaką jest osobą.
Zuza
miesiąc temu
Jako Polka zagłosuję na prezydenta Andrzeja Dudę, dość mam kpiących uśmieszków Trzaskowskiego i braku jego odpowiedzi na pytania.
Anna
miesiąc temu
O karcie LGBT+ też było? A o obowiązkowej edukacji seksualnej dzieci czyt. nauce masturbacji od przedszkola też wspomniał czy dyskretnie ze skromności zapomniał? Niech się lepiej zajmie Warszawą i wcale nie żal mi Warszawiaków!Na pewno są dumni ze swojego prezydenta
Groszek
miesiąc temu
Rafał jak będzie rozdawał pieniądze to każdy dostanie 20 groszy każdy!!!
Iza
miesiąc temu
A skąd Trzaskowski na te obietnice weźmie? Za te 20 gr chce realizować? Piniedzy przecież nie ma i nie będzie.
Berlin
miesiąc temu
Rafalek: ja nigdy nie byłem za adopcja dzieci przez pary jednopłciowe ale wie Pani wszystko się zmienia.. i tak ze wszystkim obiecanki byle zdobyć głosy ale tak jak to mówili dwa razy obiecać to tak jakby dotrzymać obietnicę. Rafalek zdalnie będzie rządził z Berlina.
bCOpZSQr
Ramona
miesiąc temu
Kiedy nowe fake newsy?
Petern
miesiąc temu
Na mojej działce zrobię strefę relaksu , ile dostanę dotacji ?
nelly234
miesiąc temu
Wszystko moze obiecac tak jak do tej poy.Platforma obiecywala zlote gory a pozniej po wyborach zmieniala zdanie o 180 stopni .Trzaskowski w Warszawie naobiecywal ateraz mu nie wychodzi bo wszyscy mu przeszkadzają teraz tez obiecuję pieknie mówi tylko zeby lepsze koryto dostać
Koko
miesiąc temu
News:jest już szczepionka! Mitras testuje na sobie plus kierowcy autobusów w Warszawie! Testują dobrowolnie🤪
Rybka
miesiąc temu
Rafał wygrałeś;wodery teraz będziesz mógł swobodnie poruszać się po zalanej warszawie🤪
Obywatel
miesiąc temu
Chciałbym,żeby nie były to czcze obietnice,trzeba w końcu zrobić porządek na podwórku-czyt.w Polsce
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić