Bogdan Kicka| 
aktualizacja 

Ramzan Kadyrow ciężko chory? Media: Diagnoza jest nieubłagana

156

Ramzan Kadyrow według niezależnych rosyjskich mediów ma bardzo poważne problemy zdrowotne. Ma cierpieć na chorobę, która jest niemal równoznaczna z wyrokiem śmierci. O stanie zdrowia czeczeńskiego przywódcy poinformowała "Novaya Gazeta Europa". Wiadomo już, kto miałby go zastąpić.

Ramzan Kadyrow ciężko chory? Media: Diagnoza jest nieubłagana
Kadyrow z Putinem. (X, Kadyrow)

Ramzan Kadyrow od dłuższego czasu nie uchodzi za okaz zdrowia. Przez lata zmagał się z różnymi problemami, które niejednokrotnie stawały się przedmiotem publicznej dyskusji.

Jednym z pierwszych szeroko komentowanych epizodów zdrowotnych Kadyrowa było jego ogłoszenie z 2019 roku. Musiał wówczas tymczasowo przekazać swoje obowiązki z powodu choroby. Oficjalnie tłumaczono to przeziębieniem i ogólnym złym samopoczuciem po inspekcji terenowej w trudnych warunkach pogodowych.

Jednak spekulacje narosły, gdy pojawiły się informacje o jego hospitalizacji i zastosowaniu kroplówek, co sugerowało poważniejsze problemy zdrowotne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Czeczen w Polsce: mama prosi, żebyśmy rozmawiali po angielsku

Kadyrow ma martwicę trzustki?

W kolejnych latach pojawiały się doniesienia bardzo poważnych kwestiach zdrowotnych, w tym o martwicy trzustki – chorobie znanej z silnego bólu, trudności w leczeniu i potencjalnie śmiertelnych konsekwencjach. Informację na ten temat przekazała m.in. "Novaya Gazeta Europa".

W styczniu 2019 roku lekarze zdiagnozowali u Ramzana Kadyrowa martwicę trzustki – podała "Novaya Gazeta Europe" zauważając, że w tym samym roku Kadyrow znacznie schudł, co jest pierwszym objawem aktywnie rozwijającej się śmiertelnej choroby.

W 2020 roku dodatkowo potwierdzono, że Kadyrow zachorował na COVID-19, co miało komplikować jego już trudną sytuację zdrowotną, obejmującą problemy z układem hormonalnym i innymi poważnymi dolegliwościami.

Dziennikarze zauważają, że wiosną 2022 roku stan zdrowia Kadyrowa zaczął gwałtownie się pogarszać. W ich ocenie czeczeński przywódca powiększył się półtorakrotnie.

Kształt jego brzucha nabrał wszelkich oznak wodobrzusza trzustkowego, miał straszliwą duszność, zaczął z trudem mówić, chodzić powoli, ubierać się zbyt ciepło jak na czeczeński klimat.

Czy to oznacza, że dni Kadyrowa są policzone? Trudno powiedzieć, ponieważ rosyjscy politycy nie dzielą się informacjami na temat swojego stanu zdrowia.

Martwica trzustki jest poważnym i potencjalnie śmiertelnym stanem, który może wynikać z ciężkiego zapalenia trzustki. Podczas tego stanu zdrowotnego dochodzi do obumierania tkanki trzustki, co może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak infekcje, krwawienia wewnętrzne, a nawet niewydolność wielonarządowa. I choć nowoczesne metody leczenia znacznie poprawiły rokowania, martwica trzustki nadal stanowi poważne zagrożenie dla życia.

Potencjalny następca Kadyrowa

Według gazety na miejsce Kadyrowa przygotowywany jest szef czeczeńskich sił specjalnych Apti Alaudinov, niedawno mianowany zastępca szefa Głównego Zarządu Pracy Wojskowej i Politycznej Ministerstwa Obrony. Jest uważany za jednego z kluczowych i zaufanych współpracowników Kadyrowa.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić