o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Raport o koronawirusie w Polsce. Rekord zarażeń, tak źle jeszcze nie było

46
Podziel się

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące zachorowań na koronawirusa w Polsce. Czwartkowy poranny raport mówi o 615 nowych przypadkach na terenie naszego kraju. Odnotowano także piętnaście kolejnych przypadków śmiertelnych.

Raport o koronawirusie w Polsce. Rekord zarażeń, tak źle jeszcze nie było
Najnowsze dane o koronawirusie w Polsce (Getty Images, Artur Widak)
bDosLXSd

Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach koronawirusa na terenie Polski. W czwartek rano otrzymaliśmy informację o 615 osobach, u których badania laboratoryjne wykazały obecność koronawirusa SARS-CoV-2 w organizmie. To najgorszy dzień w Polsce od wybuchu epidemii pod względem liczby zarażonych. Poprzedni "rekord" wynosił 599 przypadków w trakcie dnia.

Najwięcej przypadków, bo aż 160, odnotowano w woj. śląskim. Pozostałe dane dotyczą województw: małopolskiego (133), mazowieckiego (95), łódzkiego (67), podkarpackiego (45), wielkopolskiego (27), opolskiego (17), pomorskiego (12), lubelskiego (11), lubuskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), podlaskiego (7), zachodniopomorskiego (7), dolnośląskiego (5), świętokrzyskiego (5) i warmińsko-mazurskiego (5).

bDosLXSf
Z przykrością informujemy o śmierci 15 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 80-K, 91-M, 68-M, 88-M, 62-M, 87-M Kraków, 59-K Nowy Sącz, 82-K Kędzierzyn Koźle, 83-M Tychy, 90-K Racibórz, 64-M Gliwice, 81-K Radom, 79-M Grajewo, 81-K Zielona Góra, 72-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące - podało MZ w swoim komunikacie.

Łącznie w Polsce mamy już 45 031 przypadków zarażenia koronawirusem. 1 709 to przypadki śmiertelne.

Koronawirus na świecie. Aktualna mapa zakażeń

Mapa pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Wszystkie dane aktualizowane są na bieżąco. Mapa pokazuje nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Polsce oraz w innych krajach Europy i świata. Najważniejsze liczby dotyczące koronawirusa zebrane w jednym miejscu. Mapa dostępna jest TUTAJ.

bDosLXSG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(46)
Kręcisz Pan
4 miesiące temu
Co na to Morawiecki? Jest ten wirus czy go nie ma?
gość
4 miesiące temu
Wygląda na to, że kopalnie zamkną sami górnicy jak ich wirus położy.
Halik
4 miesiące temu
A ile osób zmarło na raka
bDosLXSH
Fisherman
4 miesiące temu
Co zamierza ministerstwo z tym zrobić to skandal. We wrześniu zaczniemy umierać na duża skalę...
Wskaźnik
4 miesiące temu
Korona jak każda inna choroba, a jest ich setki. To nie wyrok. Ludzie chorują i umierają na różne choroby, ale nikt o tym codziennie nie pisze.
Najnowsze komentarze (46)
Marek5864WR
4 miesiące temu
Te statystyki zachorowań to ściema przeszłem kwarantannę i niby Kowisia To jest celowa deinformacia by łatwiej było iwiglować i podporządkować sobie narud i łatwo nim sterować. Wirus jakiś tam jest ale to nie jest tak jak trąbią media które przy okazji poprawiają sobie oglądalność i straszą narud. A sanepid zamyka ludzi strasząc wysokimi karami, durnymi przepisami i brakiem profesjonalnej informacji.Trzymajcie sie i się nie Dajcie straszyć cymś czego nikt nie widzał W diecinstfie straszył nasz dzadem albo czarną wołgą.A teraz wymyslil sobie wirusa.Pozdrawiam serdecznie marek
Zawiedziony
4 miesiące temu
Morawiecki niech lepiej myśli jak pomóc ludziom którzy pracując mają tylko 50% pensji przez wirusa i kredyty do spłacenia. Prywaciarze dostali tarczę a my co? Ludzie zacznijcie się odzywać, bo będzie z nami bardzo źle. Myślę że w Polsce jest nas bardzo dużo.
Naród
4 miesiące temu
Czekamy na dane z piątku.
Lol
4 miesiące temu
Czytając te komentarzem zauważam że niektórzy powinni leczyć się na chronicznych strach. Całe szczęście to nie jest śmiertelne. Masa tchórzy którzy mimo że widzą jak jest, że trupy się nie ścielą, szpitale puste, ośrodki zamknięte, więc mało kto się leczy, gdzie ci chorzy,? Prubują wymusić na innych przez donosy i inny hejt posłuszeństwo jakiemu sami się poddali. Hańba. Czas wziąć do ręki rzetelne badania, a nie to co mówi ktoś ze szklanego ekranu. Poczytać na Internecie badania naukowe statystyki, a nie wyzywać się na innych.
Krystyna
4 miesiące temu
A co się dziwić, gdy byłam na zakupach w sklepie jednym ze znanych sieci zwróciłam uwagę małżeństwu z trójką dzieci w wieku szkolnym że wszyscy są bez maseczke to pani sprzedawczyni powiedziała że nie ma obowiązku a ja zakłócam spokój,brak słów na głupotę niektorych
SuperGość
4 miesiące temu
Wakacje, imprezy, powroty z pierwszego wakacyjnego rzutu i jest jak jest. A koronawirus to pracowite bydlę i urlopów nie uznaje ! Zwłaszcza urlopów od zdrowego rozsądku
pawel
4 miesiące temu
no i co że są pieniądze na wodę święconą i +++ fundusz kościelny ...ale za to nie ma na dezynfekcję
Gal Anonim
4 miesiące temu
Panowie decydenci - Znoście kolejne restrykcje a będzie "lepiej"
bDosLXSz
Bez paniki
4 miesiące temu
Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce aż 70 proc. zgonów spowodowanych jest chorobami układu krążenia i chorobami nowotworowymi. Liczba zgonów spowodowanych chorobami układu krążenia w latach 2012-2017 wyniosła (wg danych GUS): w roku 2012 - 177 578 w roku 2013 - 177 433 w roku 2014 - 169 735 w roku 2015 - 180 343 w roku 2016 - 167 974 w roku 2017 - 167 075 (w tym prawie 40 tys. z powodu niedokrwiennej choroby serca).
VIRUS
4 miesiące temu
Media pobiły rekord w okłamywsniu ..to 5G zabija a nie jakiś zmyślony virus. Taka sama sztuczka jak wieki temu wymyślił kościół żeby ludzie uwierzyli w coś czego nie można zobaczyć ani dotknąć. ..maszynka do zarabiania pieniędzy i depopulacji. Ludzie obudzcie się!!!
MISIEK
4 miesiące temu
Korona wyjdzie tylko wtedy gdy masz zapalenie płuc albo oskrzeli i pochodne tych chorób
MISIEK
4 miesiące temu
Korona wirus istnieje od 1990 roku tylko że nasz rząd chce zrobić z nas niewolników. Świńska i ptasia grypa jak była więcej osób umierała i i pandemi ani epidemii nie było ludzie wierza w to co telewizja powie i to jest problem żadne 5G ani inne to nie są to jest fikcja którą rząd wymyślił. A 5G jest przyczyną raka i białaczki
bike
4 miesiące temu
I czemu się dziwować, ludzie w ogóle nie przestrzegają obowiązujących zakazów i nie czują pręgierza władzy i kar za te przestępstwa. Dlaczego Policja, sanepid i kontrolerzy, straż miejska nie karze ich sowitymi mandatami po 30 tyś, każdego obywatela za łamanie tych obostrzeń w przestrzeni publicznej. Dlaczego nie stosują dystansu, w restauracjach, barach i ogródkach piwnych, dlaczego chodzą bez masek do sklepów i galerii oraz kościołów, poczty i aptek, urzędów itp miejsc. Patrzeć jak za 2 lub 3 dni będziemy mieli około tysiąca dziennych zarażeń lub więcej. I kto będzie winny temu, tylko władza tj. POlicja, sanepid i straż miejska, ponieważ nie egzekwuje tych zakazów od społeczeństwa. Jest część społeczeństwa, które przestrzega tych przepisów, ale 70% ma to w du....., dotyczy to osób młodych i starszych oraz dzieci.
pan nilson
4 miesiące temu
a w szwecji spokój bez restrykcji i bicia piany
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić