A. M. | 

Kobieta zemdlała podczas mszy w kościele. Ma koronawirusa

400

Starsza kobieta, która uczestniczyła we mszy świętej w miejscowości Konina (powiat limanowski, woj. małopolskie), jest zakażona koronawirusem. Po tym, jak zemdlała w kościele, została natychmiast przewieziona do szpitala.

Kobieta zemdlała podczas mszy w kościele. Ma koronawirusa
(Pixabay)

Kobieta straciła przytomność podczas niedzielnej mszy w miejscowości Konina pod Limanową. Natychmiast została przewieziona do lokalnego szpitala, gdzie zastał wykonany test na obecność koronawirusa - informuje "Gazeta Krakowska".

Wynik okazał się pozytywny. Pacjentka trafiła do szpitala w Krakowie, a personel szpitala w Limanowej, który miał z nią kontakt, został wysłany na kwarantannę.

Kościół został objęty dezynfekcją. Jak informuje "Gazeta Krakowski", kobieta nie uczestniczyła tego dnia w spowiedzi ani nie przyjmowała komunii, a obok niej w ławce siedziały osoby z rodziny.

Sanepid apeluje o ostrożność. W wyniku pojawienia się przypadka koronawirusa podczas mszy świętej Powiatowa Inspektor Sanitarna w Limanowej Renata Tokarska zabrała głos. Zwróciła się zarówno do duchownych, jak i do wiernych uczestniczących w obrzędach religijnych.

W związku z wydarzeniem, jakie miało miejsce w dniu 28 czerwca 2020 r. w Kościele Parafialnym w Koninie oraz możliwym narażeniem na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 uczestników mszy św. o godz. 8.00 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej prosi duchowieństwo i wiernych do zachowania zwiększonej ostrożności, przede wszystkim unikajmy wszelkiego kontaktu z osobami kaszlącymi i kichającymi - pisze inspektor.
Zobacz także: Koronawirus wysyła na bezrobocie? Prezes ZUS uspokaja, nie ma dramatu
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić