RCB bije na alarm. "To kolejny element rosyjskiej operacji dezinformacyjnej"

Podziel się:

W sieci pojawił się dokument, który rzekomo miał zostać wydany przez marszałka województwa podkarpackiego. Według niego wprowadzono zakaz przebywania na terenie trzech powiatów. Jednak Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, informuje, że akt prawny jest fałszywy. Wszystko co zostało w nim zawarte mija się z prawdą. "Jest to element rosyjskiej operacji dezinformacyjnej" - podkreślono.

RCB bije na alarm. "To kolejny element rosyjskiej operacji dezinformacyjnej"
Zdjęcie ilustracyjne (Twitter, @RCB_RP, @Straz_Graniczna)

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB), poinformowało, że w sieci pojawił się dokument, który rzekomo miał zostać podpisany przez Władysława Otyla, marszałka województwa podkarpackiego.

Jednak, jak podkreśla jednostka, akt prawny jest fałszywy. A wszystko, co zostało w nim napisane nie ma nic wspólnego z prawdą.

"Dokument zawiera m.in. fałszywe informacje o wprowadzeniu czasowego zakazu przebywania w powiatach jarosławskim, lubaczowskim i przemyskim - w strefie przygranicznej z Ukrainą" - pisze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa na Twitterze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polska na tym straci? Generał nie ma wątpliwości
"Fałszywy dokument jest elementem rosyjskiej operacji dezinformacyjnej" - dodano w komunikacie.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ćwiczenia Anakonda-23. Fałszywy obraz Polski

Przypomnijmy, że sobotę (20 maja) Rządowe Centrum Bezpieczeństwo przestrzegło także przed propagandą Rosji jak i Białorusi. Wtedy próbowano wykorzystać ćwiczenia Anakonda-23 do "rozbudowy fałszywego obrazu Polski jako państwa agresywnego, prowokującego konflikt zbrojny i zagrażającego bezpieczeństwu Rosji, Białorusi i Ukrainy".

Na grafice dołączonej do wpisu, RCB wypunktowało kilka dezinformacyjnych linii rosyjskiej narracji. Według rosyjskiej propagandy ćwiczenia Anakonda-23 mają charakter ofensywny i zagrażają bezpieczeństwu Rosji i Białorusi.

Po drugie ćwiczenia te mają być planem wciągnięcia Polski w wojnę i sprowadzenia Polaków do roli mięsa armatniego. Co więcej wielonarodowa Brygada litewsko-polsko- ukraińska w ramach Anakondy-23 trenuje przemarsz na wschód i okupację Zachodniej Ukrainy.

Dodatkowo te ćwiczenia to dowód militaryzacji Polski, który ma na na celu eskalacje i destabilizacje granicy z Białorusią. "To dezinformacja, nie daj się oszukać!" - podkreślono w komunikacie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić